Do właścicieli VW PASSAT'a B5 - Proszę o poradę

Heinrich Ramm

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Warszawa
Witam Serdecznie obecnych lub byłych właścicieli Volkswagena Passata. Jestem zakochany w passatach i chcę kupić model B5 sedan z rocznika 1997-2000 bo na nowszy już mnie niestety nie stać :-( z sekwencyjną instalacją gazową. Myślałem o silniku benzyna 1.6 lub 1.8.
Proszę o porady doświadczonych Passatowców tego modelu na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie żeby się nie wpakować na przysłowiową mine? Gdzie najczęsciej koroduje karoseria, ogólnie jakie są jego częste usterki i jaki najlepiej do gazu wybrać silnik? Od kogo lepiej kupić czy w komisie to ryzyko a może lepiej od prywatnego właściela, czy sprowadzany z niemiec?
 

konrad509

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Heinrich Ramm napisał:
na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie żeby się nie wpakować na przysłowiową mine? Gdzie najczęsciej koroduje karoseria, ogólnie jakie są jego częste usterki i jaki najlepiej do gazu wybrać silnik?
Passata co prawda nie posiadam ale czesto je serwisuje, więc mogę pare słow powiedzieć.
Największa bolonczka to zawieszenie wielowachaczowe, dość drogie ale komfort jazdy to wynagradza. Silniki proste lubią gaz i są mało awaryjne. Lepszym pomysłem będzie 1.8 sprowadzony z niemiec (taki co niemiec płakał jak sprzedawał :tongue: ), Benzynke można zakupić z dość niskim autentycznym przebiegiem więc nie bedzie większych problemów jak w przypadku diesla.
Ogólnie auto polecam.
 
Do góry