Dlaczego dziewczyny nie lubią młodszych chłopaków?

arsene17

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
2

nie chodzi mi tu o nawet o jakas duza roznice np.5 lat, tylko jak chlopka jest mlodszy o rok od dziewczyny to wlasciwie nie ma u niej szans albo na starcie jego szanse sa bardzo male. Podobno ze dziewczyny maja juz tak zakodowane, taki stereotyp.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Czysta psychologia. Kobiety chcą dojrzałych mężczyzn w których znajdą oparcie, u których będą czuły się bezpiecznie i będą miały to poczucie, że zapewnią im wszystko czego potrzebują, a co po takim młodym szczylu, który będzie biegał i gadał o grach? :p To tak jak dziecko i matka.

Dlatego wybierają najczęściej facetów starszych. Tak już jest.
 

LovelyCreature

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
A mój partner jest o 5 lat młodszy ode mnie i dojrzalszy od facetów 10 lat starszych od niego. Więc reguły nie ma. Dojrzałość nie zawsze idzie w parze z wiekiem. ;)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Podpisuję się pod tym, co powiedział Fray - kobietom przede wszystkim chodzi o zapewnienie im bezpieczeństwa, dlatego podświadomie wybierają starszych facetów, którzy zazwyczaj są bardziej dojrzali.
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Przede wszystkim: kobiety nie wiedzą czego chcą. Jak zawieje to będzie na tą storone w zależności od siły wiatru. Kobiety wolą starszych,teoretycznei dojrzalszych,ale tylko w pewnym wieku- głównie nastoletnim. Potem wszystko się zmienia i w grę wchodza takze inen czynniki. Wiek nie jest już pierwszoplanowy.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Przede wszystkim: kobiety nie wiedzą czego chcą. Jak zawieje to będzie na tą storone w zależności od siły wiatru. Kobiety wolą starszych,teoretycznei dojrzalszych,ale tylko w pewnym wieku- głównie nastoletnim. Potem wszystko się zmienia i w grę wchodza takze inen czynniki. Wiek nie jest już pierwszoplanowy.

Przede wszystkim - nie generalizujmy
EDIT: Posta mi zjadło :huh:
Jeszcze raz ^_^ xD
Uważam, że jeśli dziewczyna zwraca uwagę na małą różnicę wiekową, w górę, czy w dół, może oznaczać, że sama jeszcze nie dojrzała, a w tym konkretnym przypadku mógł być to argument na "odczep się".
Jak wiemy, dojrzałość nie ma teraz za dużo wspólnego z wiekiem ;] Dlatego różnica wieku jest raczej nieistotna ^_^
 
L

Lilly123

Guest
Jest duża różnica między miłością chłopaka a mężczyzny, nic dziwnego że kobiety wolą być ze starszym - http://pozytywna.pl/obrazek/3690/
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Dziewczyny chcą poczuć się starsze i wolą starszych, ale nie ma reguły.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Jest duża różnica między miłością chłopaka a mężczyzny, nic dziwnego że kobiety wolą być ze starszym - http://pozytywna.pl/obrazek/3690/

Tak. Zakochany chłopak pokocha całym swoim sercem i świata poza dziewczyną nie będzie w stanie dostrzec. Reszta będzie wyłącznie iluzją, tłem do niego i do niej. Do dwójki kochających się młodych osób. Mężczyzna zaś, biorąc pod uwagę, że nie wyszło mu raz lub kilka razy w przeszłości, gdy był chłopakiem powyżej, nie potrafi już kochać. Nienawidzi i chce być znienawidzony - przez kobiety zazwyczaj. Jego rodzaj miłości może być bolesny. Oj, Donatien de Sade, żyj na wieki w naszych sercach i umysłach. Kobiety to uwielbiają.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Jasne, że nie ma reguły. Zdarzają się 20-letni mężczyźni i 40-letnie szczeniaki :) Ja zawsze dawałam szansę młodszym facetom i naprawdę było super.
 

gaja1

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Mój mąż jest ode mnie młodszy, to nie reguła, wszystko zależy od faceta:)
 

Alyshia

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Wydaje mi się, że dziewczyny nie chcą młodszych kiedy są jeszcze młode tzn. na przykład kiedy ich "chłopak" może jeszcze chodzić do szkoły, a one już są ułożonymi Paniami :p
W późniejszych latach ta różnica już nie będzie przeszkadzała nawet jeśli jest większa, zaciera się.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
nie chodzi mi tu o nawet o jakas duza roznice np.5 lat, tylko jak chlopka jest mlodszy o rok od dziewczyny to wlasciwie nie ma u niej szans albo na starcie jego szanse sa bardzo male. Podobno ze dziewczyny maja juz tak zakodowane, taki stereotyp.

Jak powszechnie wiadomo kobiety dojrzewają szybciej aniżeli mężczyzna i to tak z 2-3 lata zatem kiedy kobieta widzi młodszego faceta czuje, że nie jest on na tym samym poziomie z rozwinięciem emocjonalnym. Starsi mężczyźni kojarzą się z, no.. z dojrzałością :D, z kimś kto potrafi zadbać zarówno o siebie jak i o własną kobietę, z poczuciem bezpieczeństwa i z wieloma innymi fajnymi rzeczami :)

Tak, jak wyżej, dla mnie starszy = dojrzalszy od rówieśnika, a co za tym idzie potrafi zadbać o kobietę, dać jej ciepło, bezpieczeństwo, jest już dojrzały emocjonalnie ale nie tylko. Z reguły wie, czego chce, a to ważne. Nie zachowuje się jak 'dziecko'.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Czy Koterski jest dojrzalszy od Twojego rówieśnika? Albo taki nawet Wojewódzki?

Albo Fritz znany z gwałcenia swojej córki przez 20 lat?
 
D

dontfakmi

Guest
Jasne, że nie ma reguły. Zdarzają się 20-letni mężczyźni i 40-letnie szczeniaki :) Ja zawsze dawałam szansę młodszym facetom i naprawdę było super.
Mnie rozczarowali rowiesnicy. Rozczarowali mnie starsi. Wiec chyba czas dac szanse mlodszym. Chociaz.. czy to kobiecie nie ujmuje?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
@Thyme
Nie, nie są dojrzali. Napisałam w swoim poście dosyć ogólnie, wyjątki od tego są, oczywiście ale nie czułam potrzeby wymieniania ich gdyż to oczywiste. Raczej.

@dontfakmi Jeżeli kobieta myśli, że jej ujmuje to się za takich nie zabiera wcale przecież :D A jeśli daje szansę młodszemu to wcale tak nie myśli, nie zwraca też uwagi na to co myślą inni, przecież nie należy dobierać sobie partnera na zasadzie "co inni powiedzą, jak to wygląda i czy wypada".
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
nie wiem dokładnie, nie jestem dziewczyną ;)
a poważnie...wygląda na to, że ludzie dobierają się według jakiegoś wzoru, czego zupełnie nie są świadomi. Mężczyźni często (nie zawsze) nieświadomie biorą sobie za żonę kobietę o parę lub kilka lat młodszą, trochę niższą od siebie i podobną do siebie. Często podobną do swojej matki lub siostry. Nie robimy tego świadomie. Pewnie kobiety mają gdzieś zakodowany wzór...facet starszy...i tyle.
Znam całe mnóstwo małżeństw, które wyglądają jak rodzeństwa.
Być może te wzory doboru partnera mamy zakodowane. A może nie.
 
D

dontfakmi

Guest
@dontfakmi Jeżeli kobieta myśli, że jej ujmuje to się za takich nie zabiera wcale przecież :D A jeśli daje szansę młodszemu to wcale tak nie myśli, nie zwraca też uwagi na to co myślą inni, przecież nie należy dobierać sobie partnera na zasadzie "co inni powiedzą, jak to wygląda i czy wypada".
Troszeczke widac, ze jestes mloda.
W ogole nie chodzilo mi o to co mysla na ten temat inni. Nie chodzilo mi tez tylko o mnie, a o ogol kobiet, ktore zwracaja uwage na mlodszych od siebie (nie mam na mysli 1 roku czy 2 lat roznicy).
 
Do góry