Death Note

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
widzialem dwa pierwsze tomy mangi, jestem na pocatku anime, a oby dwa filmy widzialem, uwielbiam ta serie, genialne rozwiazania i pomysly bohaterow, a takze ten dylemat, po czyjej stronie sie opowiedziec, Kiry czy L :)
 

stupido

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Też uwielbiam to anime :D Obejrzałam już całe i zamówiłam te dwa tomiki mangi, które wyszły :p
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Popieram poprzedników- świetne anime, choć bardzo denerwowała mnie "genialna intuicja" szczególnie jeśli chodzi o "N", w ogóle irytował mnie ten dzieciak i w pod koniec straciłem chęć oglądania
 

Luzgur

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
Jedno z najlepszych anime jakie oglądałem, nie idealne ale z pewnością orginalne wreszcie niejednoznaczny, niesztampowy główny bohater szkoda, że zakończenie dość sztampowe choć w mandze jest lepiej w tej procesji można się dopatrywać jakiegoś głębszego znaczenia można się zastanawiać czy w pewnym sensie udało mu się zostać bogiem (nawet jeśli nie może się tym cieszyć).
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a filmow nikt nie ogladal? wiem wiem, lipne sa w porownania z mnga czy anime, ale to tez czesc calosci, co o nich sadzicie? :)
 

ulvo

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Całkiem niezła seria. Może nie genialna, ale ogląda/czyta się z przyjemnością. Chociaż wysokie IQ Lighta mnie czasami irytuje.
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Anime trzyma poziom , i to wysoki, poki jest L... Potem tarci swoj urok , zakonczenie cholernie mnie zawiodlo, jednak seria zasluguje na obejrzenie, no i ta muzyczka robi swoje.. ^^
 

DreamWalker

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
139
Punkty reakcji
1
a ja nie widziałem :(
mam soundtrack do tego anime i jest super ale anime jeszcze nie widziałem :( mam nadzieje ze sie to zmieni :D
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Nie dawno skończyłem Death Note. Te anime mnie tak wciągneło, że całą serie (37 ep) obejrzałem w ciągu 2 dni. Moim zdaniem anime jest wyśmienite:

Grafika – 8/10
Muzyka – 9/10
Fabuła – 8/10
Postaci – 9/10
Ogólnie - 8/10

Końcówka troszkę mnie rozczarowała - miałem nadzieje, że Raito zwycięży i ustanowi nowy porządek, zostanie bogiem...Jak patrzyłem na znikające marzenia Rait'a aż mi było go żal. Wszystko przez jeden błąd, przez jedno potknięcie, niedopatrzenie. Szkoda, że nowy porządek nie mógł zaistnieć.
 

_milka_

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Z R... Raczej wiadomo, skąd!
Seria genialna, mimo że mniej więcej w połowie poziom gwałtownie zjeżdża w dół. Opening i ending są na początku wpisane z nastrój, a potem... no... potem to jest hardcore. Ryuzakiego lubię, Mello i Matta także (chociaż ten drugi dosłownie mignął na ekranie), moim faworytem jest też Matsuda (nie mam pojęcia, dlaczego spotykam się z taką niechęcią do niego). Lighta toleruję. Neara i Misy nienawidzę.
Tak w ogóle - Rem to on czy ona? Spotkałam się z różnymi wersjami tłumaczeń, a chcę być pewna.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Przeczytałam pierwszy tom mangi ^^ Boska jest. Czuje ogromny niedosyt, jednak jestem już w posiadaniu dwóch następnych tomów. ;] jestem pod wielkim wrażeniem. Za anime dopiero się zabieram :)
 

Loley04

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
849
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Warszawa
Kocham i uwielbiam to anime.
Przyznam się, że w ostatnim odcinku płakałam, ba! Ryczałam jak najęta...
 

Bitreel

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
209
Punkty reakcji
0
W Death Note głównym atutem jest to że zupełnie przewartościowujemy nasz świat :) z jednej strony liczymy na L, ale z drugiej po cichu kibicujemy Kirze, mimo że jest morderca:) Osobiści na poczatku stanowczo stałam za Kira dopóki mu nie odbił "kompleks Boga", wtedy to juz szaleniec:)
Obecnie jestem pod wrażeniem pierwszego tomu mangi, już zbieram pieniążki na drugi:D
A co do filmów Var to nie wiem- boję się je oglądać żeby sobie nie zepsuć całej tej opowieści, mam wrażenie że te filmy troszkę lipne są :)
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
jenyyy,świetne anime. warto obejrzeć chociaż ze względu na pięknego,inteligentnego,wspaniałego Raito! <33 xDD
i szkoda,że L umarł,lubiłam go. xd
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
z pewnego punktu widzenia lipne są, no i może nie rażą efektami specjalnymi z shinigami, alenaprawde polecam, dla fanów L, jest tam może nie radykalnie zmienione rozwiązanie, ale że tak powiem, L tam ważniejszą rolę odegrał niż w anime... nie ważne, golądajcie, nie umiem tego wytłumaczyć nie spoilerując :)
 

misiek_:*

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
sHinigami world...
Genialne.
Boskie.
Dopracowane.
Wciągające.
Mógłbym pisać bez końca. Szczególnie podoba mi się to, że charakter każdej postaci jest inny, wyjątkowy i szczególny pod każdym względem. :)
Szkoda, że tylko 37 ep, no ale cóż, w sumie jakby bylo ich 200 to byb było marne.
"L" rządzi ;)
 

Samin Feathalion

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczecin
[POST SPOJLER]

Seria ma swoją ciągłość prawie mistrzowskiego poziomu do ok. 26 odcinka (śmierć L)
Później jakby się rozkręcała powoli od nowa z głupszym Kirą i głupszymi od L następcami (Near i Mello)
Przesadą jest to że Kira by wygrał gdyby nie to że pewien $@#!^$& z własnej inicjatywy poszedł po prawdziwy zeszyt za wcześnie :p
Niezły jest też recap serii gdzie Ryuku opowiada całą historię innemu shinigami

http://bp3.blogger.com/_FLewlB0Ie_c/R0k-Bk...ilentReaper.jpg
 

Kira15

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jestem w trakcie oglądania tego. jedno z moich ulubionych anime :D No i spójrzcie na mój nick xD
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Czyli jesteś psycholem tak?? Bo jak Kirze odbiło to się zachowywał jak psychol. Na początku byłem za nim ale po pewnym czasie zaczął mnie obrzydzać. Był jedynym przyjacielem L i się nie przejął jego śmiercią. Nawet się uśmiechnął. Tak mnie to wkurzyło... A near według mnie jest do dupy. Chociaż pomysł z ucieczką pod osłoną pieniędzy był niezły :p I nie wierzę, że Misa daje się tak wykorzystywać...... Fakt to jest najlepsze anime jakie kiedykolwiek oglądałem. Lepsze niż Dragon Ball ;] A on też jest boski :p
 
Do góry