Czy to by wypaliło ?

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Chciałbym się jak najszybciej wyprowadzić od starych i w razie na prawdę ostrych problemów ze starszymi, myślę o pewnym, desperackim sposobie, jestem ciekaw, czy to by wypaliło.
O co chodzi, otóż myślę, że gdybym w jakiś sposób załatwił sobie żółte papiery (wariackie papiery), takie, które tylko by świadczyły o tym, że nie mogę podjąć stałej pracy. To myślę, że ZUS przyznał by mi rentę.
I teraz zależy ile tej renty by było, rzuciłbym wtedy szkołę, dostałbym rentę i jeśli by było chociarz z 1000 zł na miesiąc, to mógłbym już szukać ogłoszeń w gazecie o sprzedaży mieszkań i przeprowadzić się do jakiegoś mieszkania w bloku, czy kamienicy, wystarczyłoby dwupokojowe, albo nawet kawalerka...... Co o tym myślicie ? Wiem, że to brzmi głupio, ale gdybyście poznali moich starych, to wtedy to samo by wam chodziło po głowie, jak myślicie, czy to by wypaliło ? Czy łatwo jest zdobyć żółte papiery, które świadczą tylko o niezdolności do pracy ? Ile by było renty ? Może jest ktoś, kto ma znajomych, którzy mieszkają sami na rencie, na wariackich papierach ?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Kolego,gratuluję wyobraźni ale...:
-nie jest łatwo załatwić sobie "żółte papiery"
-jeśli Ci się uda "żółte papiery" spowodują że sąd Cię ubezwłasnowolni całkowicie bądź częsciowo a wtedy możesz pomażyć o wynajęciu mieszkania i innych czynnościach prawnych,a renta i tak będzie wpływać na konto Twego przedstawicila ustawowego czyli rodziców.

Moja rada :pogódź się ze starszymi i nie kombinuj ;)
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Oto Polska, jak zarobić żeby się nie narobić, :cenzura:ane leniwce, :cenzura:a...
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
z jakiego tytułu Zus by ci miał przyznać rentę?
z tytułu niezdolności do pracy? w tak młodym wieku?
prędzej zasiłek dla bezrobotnych
a na kasę ok 1 tys to nie licz...

poza tym typowe "żółte papiery" dotyczą najprawdopodobniej osób chorych psychicznie, moze wiec i ubezwłasnozdolnionych...
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
1 słyszę - zasiłki pobierają studenci zarejestrowani jako bezrobotni nie mający wcześniej pracy więc skąd ten wniosek?
podeprzesz się kodeksem pracy np?
 

sparrow

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
ze stamtąd
1 słyszę - zasiłki pobierają studenci zarejestrowani jako bezrobotni nie mający wcześniej pracy więc skąd ten wniosek?
podeprzesz się kodeksem pracy np?

a to gdzie tak jest z tymi zasiłkami dla studentów?

co do pomysłu to jest on raczej kiepski przede wszystkim ze względu na ubezwłasnowolnienie jeśli nawet załatwisz sobie to orzeczenie, i druga rzecz - nie licz że nasz ukochany zus przyzna ci tak wysoką rente, znam pewnego pana po amputacji nogi, dostaje 600 złotych renty i co rok musi stawiać sie na komisji w zusie gdzie chyba sprawdzają czy czasem mu ta noga nie odrosła
 

wiadoma

ciotka dobra rada
Dołączył
17 Lipiec 2007
Posty
662
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
WROCŁAW
weź się lepiej za jakąś uczciwą robotę, a nie kombinujesz bez sensu. Albo się pogódź z rodzicami.
Co do zasiłków, nigdy w życiu nie słyszałam, żeby przysługiwał bezrobotnym studentom :mruga: Jeśli pracowali wcześniej przez odpowiednio długi okres czasu, to tak. Ale w innym przypadku odpada!
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
1 słyszę - zasiłki pobierają studenci zarejestrowani jako bezrobotni nie mający wcześniej pracy więc skąd ten wniosek?
podeprzesz się kodeksem pracy np?
chodziło mi o bezrobotnych ABSOLWENTÓW...

mówisz masz:

Kod:
Prawo do zasiłku dla bezrobotnych, przysługuje każdemu zarejestrowanemu we właściwym Urzędzie Pracy, jeżeli (art. 71, ust. 1 i 2 ustawy):

1) nie ma dla niego propozycji odpowiedniej pracy, szkolenia lub przygotowania zawodowego

2) [b]w okresie 18 miesięcy przed dniem rejestracji udokumentował co najmniej 365 dni:[/b]

	* zatrudnienia z wynagrodzeniem w kwocie co najmniej minimalnego, od którego istnieje obowiązek opłacania składki na Fundusz Pracy
	* prowadzenia działalności gospodarczej i opłacał składkę ZUS,
	* wykonywania pracy w okresie tymczasowego aresztowania, jeżeli podstawę wymiaru składek stanowiła kwota co najmniej połowy minimalnego wynagrodzenia
	* został zwolniony po odbyciu zasadniczej służby wojskowej, jeśli jej okres odbywania wynosił 240 dni
	* opłacał składkę na Fundusz Pracy w związku z zatrudnieniem lub wykonywaniem innej pracy zarobkowej za granicą u pracodawcy zagranicznego
	* był zatrudniony za granicą i przybył do Rzeczpospolitej Polskiej jako repatriant
	* był zatrudniony w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
 

elizkas

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
myślisz że to takie łatwe? spójrz jak wiele jest osób, które nie otrzymały renty mimo, że jej potrzebują.. poza tym to nie jest tak, że pogadasz trochę bez ładu i składu, i masz żółte papiery w kieszeni. btw byś musiał wtedy zostać pod czyjąś opieką (ubezwłasnowolnienie przecież). nie lepiej zacząć pracować? odkładać sobie kasę..
 

hipekk

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
447
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Hmmm.. to może tak.. obetnij sobie ręke... wtedy dostaniesz rete z tytułu niezdolności do pracy... potem zrób dzieciaka, dostaniesz "becikowe", potem wygoń matke dziecka i podaj ją do sadu o alimenty... Gotówka będzie się lała drzwiami i oknami...

A tak serio? Do roboty !
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Zresztą ile tego zasiłku byś dostał? 300zł?
 

mahzel1

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Szukając łatwego sposobu na zdobycie pieniędzy tak bardzo można to sobie utrudnić... A jest jeden prosty sposób: praca!!! Jak będziesz tak sobie wymyślać różne "sposoby" to się nie obejrzysz a zleci ci rok, dwa i dalej będziesz w tym samym miejscu co teraz, czyli z jednym wielkim niczym!

Dam ci dobrą radę: jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją sytuację to przestań pitolić i poszukaj sobie pracy - obojętnie jakiej na początek, oszczędzaj jak najwięcej, nie wydawaj na głupoty i za jakieś 6 miesięcy powinieneś już być w stanie stanąć samodzielnie na nogi.
 

werska

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Rentę może byś dostał (ale wątpię), a informację o problemach psychicznych miałbyś na zawsze. I np. za 10 lat miałbyś umiejętności i szanse na wymarzoną pracę i chała, z powodu żółtych papierów.
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Teoretycznie dostał bys ta rente z tytułu calkowitej niezdolnosci do pracy i nazywa sie renta socjalna ale wtedy masz jej moze z 400zł.
Facet do pracy kombinuj, masz juz prawie albo i ponad 20 lat.
 

cytrusek

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
do pracy rodacy! do pracy!!!
nie chce tu nikogo osądzać, bo w końcu jesteśmy narodem kombinatorów,ale po części przez takich "oszustów" inni, którym się naprawdę nalezy renta nie dostają jej...
Jest tylu ludzi,którzy jakoś sobie radzą ze szkoła i pracą wic myślę,że i Ty bez problemu podołasz...No i uzyskasz wymarzoną wolność.
powodzenia
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
idź do pracy... nawet gdbyś miał 1000zł renty <lol> to wątpie żeby starczyło ci to na całe życie - wynajem, opłaty, wyżywienie...


Zacznij lepiej myśleć o pracy.


znam sposób na dobry zarobek, ale Tobie i tak by się nie chciało bo jesteś chyba troszkę leniwy...


pozdro
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Kto Cie przyjmie z zoltymi papierami ???
Znasz jakiegos szefa banku by udzielil Ci kredyt ??? Zeby go nie dostac wystarczy ze rzucisz szkole - reszty zalatwiac juz sobie nie musisz...

Znam wiele osob ktore sie ucza/studiuja i pracuja - nie widze wiec problemu bys i Ty mogl :)
W takim MC dostaniesz wiecej niz 1000 (1011 ;) i bedziesz juz mogl myslec o wynajmie pokoju :)
 
Do góry