Częstochowa

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
no no chyba sie wkrotce wybiore ponownie wybiorę do Częstochowy skoro Brzoskwinia89 tak zachęca ;)
 

Shcopek

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Myszków
Częstochowa ma swoje atrakcje takie jak aleja fytkowa, czy stadion Włókniarza. W Częstochowskim W.O.R.D.zie egzaminatorzy często oblewają kandydatów na prawo jazdy. Mieszkam ok 40 kilometrów od Częstochowy i bywa, ze raz w miesiącu po coś tam jestem.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
W czestochowie bylam raz. Na pielgrzymce przed matura :p - udalo sie, a obecnie sie ucze na AP Edukacja, i calkiem mi sie podobalo, ma swoj urok :)
 

iloveyou123456

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
śląskie
W.O.R.D w Częstochowie to fabryka pieniędzy, mieszkam niedaleko Częstochowy i wcale nie jest tam tak kolorowo jak się wydaje na pielgrzymkach.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
W Czestochowie dzisiaj byłem i przyznać musze, że dziewczyny macie piekne ;D Usiąść na ławce na al. NMP i tylko oglądać ;)
 

albert223

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2009
Posty
273
Punkty reakcji
0
nieporozumienie, że to miasto znajduje się w tym województwie, Grodno jest bardziej polskie niż Czewa śląska
 

LordDapi

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
"badlik" napisał:
Częstochowa - jedna linia tramwajowa,
Częstochowa - od Północy do Rakowa,
Częstochowa - słynna aleja frytkowa...

Heh, Nefre - częstochowa.

Jestem z tej wioski (częstochowa) i kolorowo nie jest :/
 

Chmielu1991

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Może przybliżę wam Częstochowę z mojego punktu widzenia.

Zwykłe małe miasto. Cenie w nim to, iż nie jest duże ponieważ nie ma, aż takiego przeludnienia jak Poznań, Wa-Wa.
Miasto dla mnie zniszczone. Dlaczego? Dlatego, ponieważ z tego miasta powstaje wioska chrześcijańska. Rozumiem mamy w posiadaniu naszą "cenną" Jasną górę, kościoły, katedrę. Ale po co tego aż tyle? Krzyże, pomniki, ilość pieniędzy wrzucona w "Chrześcijańską" stronę miasta mnie przerasta. Miasto się zadłuża, kościół zaczyna powoli rządzić tym miastem co doprowadza do spadku liczby inwestorów, mieszkańców.

Wieczorna strona miasta(weekendy):

Z własnych doświadczeń niestety muszę powiedzieć, iż nie jest ona za fajna. Nie raz wyjście z dziewczyną lub znajomymi na dyskotekę, do baru kończyło się bójkami. Widok pijanych 13/14/15 latków rzucających się na wszystkich w ekipe 10/15 osób mnie śmieszy. Prawda jest taka, że dzieci w tym mieście nie dorośli do spożywania alkoholu co się kończy na częstych widokach "ganiających się po alejach debilów". Oczywiście są miejsca gdzie w spokoju można się napić wyjść i wrócić normalnie do domu, lecz jest ich coraz mniej.

Ale i tak serdecznie zapraszam do miasta, a jak już się zdecydujecie dajcie znać, to może się jakoś spotkamy.

Pozdrawiam
 

Rashkel

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
230
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Miasto
Częstochowa
Też jestem z Częstochowy i nie narzekam. Nie jestem typem imprezowicza, wiec brak dobrych dyskotek i innych miejsc na spędzenie wieczoru mi nie przeszkadza. Zresztą jak jest sezon wycieczkowy, to na imprezy i tak nie miałbym czasu. Wycieczki piesze po jurze krakowsko-częstochowskiej (Zielona Góra, Góry Towarne, Olsztyn, Sokole Góry - wymieniać dalej?), wycieczki rowerowe (z Częstochowy zaczyna się ok. 10 szlaków rowerowych, z regionu Olsztyna Mstowa, Blachowni kolejne 10), spływy kajakowe (od maja do września są co weekend, w wakacje niemal codziennie), dużo fajnych miejsc do odpoczynku (promenada, park jasnogórski, lasek aniołowski, żabiniec).

Częstochowa podoba mi się bardziej od niejednego większego miasta w Polsce. Jest tu w miarę spokojnie, nie ma zbyt zaczadzonego powietrza. Na ma takiego zatłoczenia jak np. w Warszawie. Żal tylko, że najbliżsi przyjaciele się rozjeżdżają.

A z tą kościelną atmosferą to tez bym nie przesadzał. Jasnej Góry praktycznie nie zauważam, a 3 aleja bardziej mi się z Empikiem kojarzy niż z Jasną Górą.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja mieszkam jakieś 50 km od Częstochowy więc odwiedzam ją dość często ;)
Nawet chodziłam tu do studium (jakieś pół roku, ale zawsze to coś :p )

Alejkę frytkową na wagarach odwiedziłam częściej niż Jasną Górę wszystkie dewoty :D
Co tu dużo mówić: miasto raczej szare, nieładne, ale i tak je lubię ;)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Okolice znam jeszcze lepiej, więc mogę potwierdzić, że rzeczywiście są ładne ;)

Takich miast w Polsce jest owszem, dużo, ale Częstochowa niestety przoduje...
 

Rashkel

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
230
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Miasto
Częstochowa
Pierdoły gadasz. Na Górnym Śląsku miast jest ze 30. Wskaż przynajmniej 10 (nie licząc Katowic), które przewyższają Częstochowę. Problem polega na tym, ze porównujesz Częstochowę z takimi molochami jak Kraków, Wrocław, Poznań. Od tych miast faktycznie dzieli nas przepaść. A porównaj sobie Częstochowę z takimi np. Kielcami, Radomiem, Tarnowem
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Nie gadam pierdół tylko własne, subiektywne odczucia wyrażam, ooo :D

I wcale nie porównuję Częstochowy np. z Krakowem bo wiadomo jakby wypadło porównanie, chociaż Warszawa, niby moloch, stolica, a jest dużo gorsza, brzydsza niż Częstochowa
Na Górnym Śląsku choćby Gliwice czy Katowice właśnie są ładniejsze, 10 nie wskażę bo nie byłam w 10 :)
 

Rashkel

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
230
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Miasto
Częstochowa
Co do Warszawy, jak najbardziej popieram. Zniechęciłem się do tego miasta od pierwszego wejrzenia (za duże). Dla mnie Częstochowa jest przeciętna.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Warszawa to jedna wielka porażka.
I to nawet nie dlatego, że duża.
Jak się tak zastanawiam to niestety (kobiety tego nie lubią :p ) ale muszę przyznać Ci rację- Częstochowa jest jednak przeciętna w swojej szarości i przeciętności, ale w koncu to dobre miasto :p
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
no niestety nie jest za kolorowo więc niech się ludzie nie podniecają jasną górą reszta miasta nie jest ciekawa

Jasna Góra też nie jest ciekawa ^^ (wiem, wiem stary post...ale nie mogłam się powstrzymać)

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć ,że żałuję ,że się urodziłam w Częstochowie. :D
 

Krysiek77

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
110
Punkty reakcji
1
bez przesady, miasto jak miasto. Dość często bywam też w stolicy, ale jakoś specjalnie mi ona nie odpowiada. Wole to, co mam pod nosem :)
 
Do góry