Clannad

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
Tomoya Okazaki rozpoczął właśnie ostatni rok nauki w liceum. Jego życie nie należy jednak do najprzyjemniejszych. Kiedy był mały jego matka zginęła w wypadku samochodowym, a ojciec, aby zapomnieć o cierpieniu, uciekł w hazard i alkohol. Między ojcem i synem dochodziło do kłótni, raz nawet Tomoya oberwał, dzięki czemu nabawił się kontuzji ramienia. Od tamtej pory chłopak omijał przebywanie w domu jak tylko mógł. Stał się trochę niegrzeczny, zyskał w szkole nie najlepszą reputację, ale jego to nie obchodziło, przestało mu bowiem na czymkolwiek zależeć. Nienawidził tego miasta, było pełne wspomnień, o których chciał zapomnieć. Nadzieja, że kiedyś wszystko się odmieni na lepsze, powoli gasła. Czy to kiedykolwiek nastąpi? - pytał siebie w duchu...

Tu przeczytasz więcej. : )

Momentami śmieszne,momentami wzruszające.
Według mnie ładna kreska,miła dla oka. ^^
Ending('Dango daikazoku') strasznie dziecinny,bo opowiada o wielkiej rodzinie Dango,ale może się spodobać. ;D
Mi osobiście to anime się podoba.
Daję 7,5/10 ^_^

A co wy o tym anime sądzicie? ;D


clannad-op-ed.jpg


bscap0018yi3.jpg


bscap0021wz3.jpg
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Tak się zbierałem aby o tym anime napisać, ale widzę źe mnie wyręczono :D
Wg. mnie ending jest genialny. Najlepszy jaki widziałem "króliczek macha do nich łapką z ksiąźyca..." mistrzostwo.
Samo anime przyjemnie się ogląda 8/10
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
już po kresce widać że będzie to przesłodzone shoujo, za mało klimatyczna, te kolorki te dziewczyny, pomysl dobry, ale nie na różowe anime.
 

Adamo360

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Dolnyśląsk
Tu możecie za darmo oglądać przetłumaczone odcinki jagbyktoś niewiedzia www.clannad.wbijam.pl
Dobre było hit kombo tomoyo :p:p
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
już po kresce widać że będzie to przesłodzone shoujo, za mało klimatyczna, te kolorki te dziewczyny, pomysł dobry, ale nie na różowe anime.
Taa, anime stworzone na podstawie Visual Novel z ciężkimi scenami erotycznymi,i profilem psychologicznym bohaterów, lepszym niż w większości dramatów.
Ocena tego anime na podstawie samych screenshotow jest poważnym błędem.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
moze byc i genialne pod wzgledem pomyslu, ale nie marnowalbym czasu zeby ogladac cala serie o tak slabej kresce, ktora psuje efekt. wiedzmin nie zyskal sukcesu za sam pomysl na swiat i przygody, ale za to jak one zostaly opisane.
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Vardamir wytłumacz mi jak "haremówka" może być shojo? Nie każde anime czy manga o miłości to shojo... zobacz sobie Kaikan Phrase np tam od razu widać że to shojo... Co do Clannad anime nie widziałem ale pokazany art i pewna strona o anime mówią dość jasno, że to raczej shonen. Ja raczej tego nie obejrzę bo kreska też mi się nie podoba, technicznie pewnie nie ma się do czego przyczepić ale nie podoba mi się taki sposób rysowania postaci, za bardzo podpada mi pod loli...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
haremowka? ech, wiesz az tak w to anime nie wchodze zeby wiedziec co to jest i nie wejde, gdyby taka kreske mial gits na pewno tez bym nie obejzal
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Haremówka - dwie,lub więcej kobiet czujących coś do głównego bohatera,często z nim mieszkających (Love Hina,Fate/Stay Night,Zero no Tsukaima).
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
Oglądał ktoś Clannad Movie?
ja przed chwilą obejrzałam,a jak się napłakałam.
tylko czekać na drugą serie. :D
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
ech, spartolony ten film :/ moze i wzruszający- ale tylko za pomocą tanich efektów.
I fabuła tak zmasakrowana ze szkoda gadać (kreska tez o wiele gorsza). 3/10
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
fabuła o_O taka pasuje do jakiś serialów czy im podobnych tanich filmów-> ja osobiście oglądam anime bo właśnie takich nie lubię. Taka alternatywa dla badziewi w telewizji.
Choć zaden film pełnometrazowy anime mi się nie podobał
 

whythat

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
34
obejrzę to ocenie :) wygląda tak sobie, ale nie potrafię nic na ten temat powiedzieć póki nie obejrzę.
 

Fuko

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kocham Clannad, kocham, kocham, kocham ale z przykrością ;( :( musze stwierdzic że film był taki sobie
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
film był profancją tej wspaniałej serii !
A wie ktoś może już teraz kiedy zacznie się 2 seria?
BTW Odcinek specjalny też taki średni- spodziewałem się o wiele więcej od SPECJALNE GO odcinka
 

whythat

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
34
obejrzałem połowę serii i nie narzekam. całkiem niezłe:)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Zna ktoś jakieś podobne anime ( tylko nie pisac mi żadnych wbijam.pl-owych produkcji)
Po 10 odcinkach Ikkitousena mam dosyc walk na kilka lat i potrzebuje czegoś lekkiego w stylu clannada
 
Do góry