Ciekawe cytaty, złote myśli

undomiel117

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2010
Posty
96
Punkty reakcji
0
Sygnatura:
'Możemy być jedynie tym, kim jesteśmy, nikim więcej, nikim mniej.'
(Terry Goodkind)
 

asianka4

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
"Wyobraźcie sobie tę ciszę, gdyby ludzie mówili tylko to, co wiedzą."
Karel Èapek

"Musisz słyszeć muzykę, żeby nie zapomnieć, że na świecie są miejsca, których nie zbudowano z kamienia. Że masz coś do czego nie mogą dotrzeć. Czego nie mogą dotknąć. Co jest tylko twoje."
Skazani na Showshank

"Nie ufać myślicielom, których umysły wprawia w ruch dopiero cytat."
Emil Cioran

"Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Sokrates

"Lepiej nie odzywać się wcale i tylko wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
Mark Twain
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Ja znam bardzo dużo cytatów...

Oto kilka z nich ^_^

"Nadzieja pozwala klęsce przeczyć z uśmiechem."

"Nadzieja to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość."

"Nikt nie może wykuć szczęścia swojego życia, można wykuć tylko szczęście chwili."

"Większość przyjaźni nie urywa się, tylko więdnie."

"Dopiero w samotności człowiek naprawdę jest sobą."
 

Ishtar

Zbanowany
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
21
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Garstka moich ulubionych:
"Vita mancipio nulli datur, omnibus usu" - życia nikt nie otrzymuje na własność, lecz wszyscy do użytku. [Lukrecjusz]
"Ut ameris, amabilis esto" - jeśli chcesz być kochany, bądź godny miłości.
"Tempora mutantur et nos mutamur in illis" - czasy się zmieniają i my zmieniamy się wraz z nimi. [Owidiusz]
"Si vis pacem, para bellum" - jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny. [Wegecjusz]
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Bojaźliwie ślęczeć i rozmyślać, co można było zrobić, jest najgorszym, co można robić.

Pewność przekonania - gdybym chciał, to bym mógł - jest przyczyną bierności niejednej dobrej głowy.

Naród, który pragnie wszystkim się przypodobać, zasługuje na pogardę wszystkich.

Nic nie przyczynia się bardziej do spokoju ducha niż brak własnych przekonań.


G.C.Lichtenberg
 

Garwina

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
4
"niech znikna ci co sie przeszloscia szczyca , albowiem kazda dzi.wka tez była dziewica "
J.Piekara


"Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym co nie umieją latać."

"Spacerek po schronisku dla obłąkanych pokazuje, iż sama wiara nie dowodzi niczego."

"Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czymś, co pokonanym być powinno."

Fryderyk Nietzsche
 

Lioness

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
"Spójrzcie na lwa, króla naszej dżungli, gdy jest głodny i wyrusza na polowanie, to zabija tylko jedną antylopę by się nasycić, wy zawsze chcecie więcej - na zapas."
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
Niech zginą słabi i nieudatni: pierwsza teza naszej miłości człowieka. I należy im w tym jeszcze dopomóc.
Co jest szkodliwsze niż jakikolwiek występek? Aktywne współ-cierpienie z wszystkimi nieudatnymi i słabymi — chrześcijaństwo...
F.Nietzsche "Antychryst"
 

Nekson

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Osw.
`Jeśli nie umiesz kochać, nienawidź.`

Motto mojego kolegi, sam nie wiem co mam o tym myśleć.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
"To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia."
[ P. Holbach ]
 

Athla

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
24
Punkty reakcji
1
Jeden z piękniejszych i odnoszących się w dużym stopniu do mnie:
"Jeśli ktoś jest odmienny, to jest skazany na samotność." Huxley

I kilka takich, które utkwiły mi w pamięci:
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Coelho
"Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy przyjdzie twoja godzina, sama wejdzie do twego domu, w twe życie, do twego serca." Zimmerman
"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości." Coelho
I ostatnie, z książek Barbary Rosiek (polecam przeczytac):
"Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szczęśliwi." Kokaina
"Jesteśmy niczym a ciągle sobie wmawiamy, że jesteśmy kimś." Pamiętnik Narkomanki
 

oskarek4444333

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno :cenzura:, ale to :cenzura: ważne pytanie: co lubię w życiu robić?
A potem zacznij to robić. -Laska z "Chlopaki nie płaczą"



A gdyby tak wszyscy ludzie mogli przeżyc taki jeden dzień gdy wolnośc wszystkich ludzi zbudzi i powie idzcie tańczyc to nie sen
~ -Dżem "Sen o Victorii"


Co kto robi-jego rzecz.
~ -Dżem "Austajder"
 

brakujace ogniwo

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Kilka ulubionych:
Nasze czyny za życia brzmią echem wieczności
Rozłąka osłabia mierne uczucia, a wzmaga wielkie jak wiatr gasi świecę, a rozpala ogień - Francois De La Rochefoucauld
Tak w każdym miejscu i każdej dobie, Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił, Wszędzie i zawszę będę ja przy tobie, Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił - Adam Mickiewicz
Lękliwy stokroć umiera przed śmiercią, Mężny kosztuje jej tylko raz jeden - William Szekspir
Najlepszą kobietą jest ta, o której się najmniej mówi - Tuceydes
Ludzie używają słów tylko po to, by ukrywać swoje myśli - Voltaire
Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej - Oscar Wilde
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
[...]Jestem twoja klatwa i przeklenstwem Niedokonczona przyjemnoscia Przegryziona warga do krwi [...]Wieje tylko tam gdzie mam ochote Sama dobrze wiesz gdzie...[...]

upadamy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem

Bóg sam może świat zniszczyć, a drugi wystawić. Lecz bez naszej pomocy, nie może nas zbawić. / a.m

a duszę gorszą masz [kobieto] ... gorszą niżeli... / Mickiewicz

„Znów bitwa przed nami, przyjaciele moi.”

Generał, który stał się niewolnikiem. Niewolnik, który stał się gladiatorem. Gladiator, który przeciwstawił się cesarzowi.

"twoją matką jest nadzieja, głupią matkę masz"

Ciężkie to czasy, w których człek jest zdrajcą, nie wiedząc o tym.

obmyślasz każdy gest, na wypadek gdy, nikt nie odgadł kim naprawdę jesteś [...]

Twój śmiech zawstydza cię, więc wolisz nie śmiać się, niż chwilę śmiesznym być [...]

W samotnej ciszy kształcą się talenty, a charaktery śród odmętu świata.

"Im bardziej się starasz tym mniej ci wychodzi.Wniosek? Pieprz wszystko i wszystkich."–Stefan Żeromski


W dziurawe swe kieszenie dwie Ładował szczęście swe i żarcie [...]

człowieku z duszą, jak ptak, samotną.

mam całą stronkę z tym... nie wiem czemu, segreguję to i segreguję, ale rzadko kiedy używam (?)
 

malpa666

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce
"a co to za raj, który dziś jest a jutro go nie ma...." z filmu Edi
 

kasiuniatt

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
Często najmądrzejszą odpowiedzią jest milczenie

Lew Tołstoj



Ciesz się każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje.

Piąta Góra - Coelho



Wielka poezja, będąc wielką i będąc poezją, nie może nie zachwycać nas, a więc zachwyca.

Ferdydurke
 

Mariquita

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Namiętnie gromadzę cytaty z książek, filmów i piosenek:) najlepsze dla mnie wklejam na swojego bloga:)

"SZCZĘŚCIE polega na tym - całe szczęście -by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów..."
" Złe wybory czynią nas mądrzejszymi."
"- Pewnie, że byłem zakochany, bo do tego ma prawo każdy, bo tego nie można nikomu zabronić. Niestety nie każdy ma prawo zostać pokochanym..."
" Życie jest chore. Miłość- abstrakcyjna. Normalne są tylko bilety kolejowe."
" Ważne jest tylko to, co sądzą o Tobie ludzie od Ciebie mądrzejsi."
" Po to umiemy marzyć, by życie nie było zmaterializowane."

"Ludzie poruszają się po wytyczonych przez los albo przeznaczenie – obojętnie jak to nazwać – trasach. Na mgnienie oka krzyżują się one z naszymi i idą dalej. Bardziej niż rzadko i tylko nieliczni zostają na dłużej i chcą iść naszymi trasami. Zdarzają, się jednak i tacy, którzy zaistnieją wystarczająco długo, aby chciało się ich zatrzymać. Ale oni idą dalej."- L. Wiśniewski- Samotność w sieci


" Z nami kobietami, coś jest zdecydowanie nie tak. Marzymy o romantycznym, stałym, bezpiecznym związku ze statecznym mężczyzną, a serce wyrywa się nam do niegrzecznych chłopców."
"Ktoś kiedyś powiedział, że w chwili, kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy kochasz kogoś, przestałeś go już kochać na zawsze."
" Wolę przeżyć w ekstazie pół roku i wspominać to do końca, niż przejść przez życie bezpiecznie, tęskniąc za czymś, czego nie miałam odwagi spróbować."
" Kobiety, za którymi mężczyźni szleją, to nie są wcale te najpiękniejsze, tylko te, które wiedzą, że są warte miłości."
"Każde mocne doświadczenie na początku przeraża. To jak skakanie ze spadochronem. Najpierw umierasz ze strachu, a potem nie możesz bez tego żyć i zastanawiasz się, jak wcześniej Ci się to udawało. Jeśli postawisz na rozsądek, uspokoisz swoje sumienie, będzie jak dotąd. Bezpiecznie i martwo. Lecz jeśli pozwolisz działać sercu, w końcu zaczniesz naprawdę żyć. Pytanie tylko, czy się na to odważysz..." -- E. Siarkiewicz- Kuźnia na rozdrożu
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Ja mam dwa, ale uważam, że wartościowe:

"Szlachetny człowiek nie boi się ani ciemności, ani światła."
Margaret Sarah Fuller (1810 - 1850)

"Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy."
Sokrates (469 - 399 p.n.e.)
 
Do góry