ciągle wypadające włosy :(

bombelka

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Witajcie.
Jakoś od 1,5 roku wypadają mi włosy, z gęstych włosów zrobiły mi sie cienkie i łamiące się :( W marcu tego roku okazało się, ze mam niedoczynność tarczycy, moja endokrynolog powiedziała, że to może być przyczyna. Co robić aby włosy zgęstaniały? macie jakieś sprawdzone sposoby ? Czy zażywanie cynku w tabletkach pomoże?

Pozdrawiam :)
 

ishq

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Oprócz niedoczynności tarczycy może to też być powodem braku odpowiednich witamin w organizmie. Na Twoim miejscu poszłabym do apteki i poradziła się farmaceuty, oczywiście mówiąc o tarczycy. Myślę, że jest dużo środków, które Ci pomogą :) Powodzenia i trzymaj się :)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Przyczyn Twoich dolegliwości może być wiele. Jedna z najczęstszych to zaburzenia hormonalne, głównie niedoczynność tarczycy. Jeżeli choroba została już zdiagnozowana u Ciebie, konieczne jest podjęcie leczenia. Regularne przyjmowanie leków powinno wyrównać czynność tarczycy i zmniejszyć nasilenie dolegliwości. Leczenie objawowe (przyjmowanie suplementów diety na bazie skrzypu) nie zaszkodzi, ale też nie wyeliminuje całkowicie problemu.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Apteka i farmaceuci? z całym szacunkiem ale jeszcze żaden mi dobrze nie doradził, tzn mają wiedzę ale nie przebadali mnie więc nie mogą wiedzieć co mi jest.

Idź do dermatologa. A od siebie dodam żebyś kupiła sobie szampon dermena w aptece.
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
Skoro chorobę masz zdiagnozowaną to tak jak powiedziała syrcia konieczne jest rozpoczęcie leczenia i być może problem zniknie, jednak to pewnie jakiś czas potrwa.
Od siebie polecam Priorin http://www.apo-discounter.pl/priorin-kapsuki-p-1897.html?utm_content=1897&utm_campaign=201110&utm_medium=cpc&utm_source=nokautpl&XTCsid=a34d0d3573489be75e25e1241b05f7ee#nclid=25130fcbe9dd39dabda19ac51d8cae5a dostałem to tylko w jednej aptece internetowej ale juz teraz ściąga mi go Pani z mojej osiedlowej apteki.
 

tataritka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
dolnośląskie
weź pod uwagę również stres i pielęgnacje.Może niszczysz je również przez stylizacje? Próbowałaś Capovit włosy i paznokcie? Po za skrzypem spróbuj też z siarką. Niestety w dzisiejszych czasach gęste silne włosy są co raz rzadsze.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Zgadzam się "DERMENA" dzięki Tobie za ten lek.
Jest super.
Ja prawdopodobnie mam nadczynność tarczycy i też wypadają mi włosy, używam tego szamponu i odżywki i czuję poprawę. :)

Czuję i widzę :):)

Włosy nie wypadają i co lepsze odrastają :)
 

oglos5

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Ja też stosowałam szampon dermena i żel. jestem zadowolona i naprawdę polecam. myślę, że ważne jest też żeby nie prostować włosów i w miarę możliwości nawet nie suszyć suszarką.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Zapomniałam wspomnieć, żę efekty są widoczne mniej więcej po miesiącu stosowania.
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
mi wypadały jak mialam problemy z hormonami, jak sie unormowaly to przestaly wypadac, wiec powinnas isc do lekarza i sie dopytac
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
Tak tak, tutaj rzeczywiście może chodzić o homrony , a jesli chodzi o ten szampon i odzywke na to wypadanie włosów, to zrobiłam o tym post na blogu i dodałam zdjecie jak to wygląda, a wiec zapraszam do czytania: http://ilonastejbach.blogspot.com/
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
też słyszałam, że przy zaburzeniach hormonalnych może być z włosami cienko ;)
I podobno tabletki antykoncepcyjne mogę troszkę to wszystko rozregulować.
Z suplementów skrzyp jest w porządku, ale on działa na włosy raczej delikatnie, osobiście jeśli problem jest bardzo duży bardziej polecam coś z biotyną np. vitapil. U mnie akurat ten sposób się sprawdza.
 

BabyB

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jedni chwalą szampony inni odżywki a ja pochwalę siarkę, za to że włosy mi uratowała. Skuteczność tego czy innego preparatu zależy od stadium dolegliwości. W mym przypadku okazał się być niedobór minerałów w tym siarki, gdy wyrególowałam jej pozim po 3 opakowaniach Suifrinu wszystko wróciło do normy.
 

burman69

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
a może zagęszczanie włosów> spróbuj, bo warto! ja mam zagęszczone i wreszcie nie wstydzę się swojego wyglądu, naprawdę za niewielką cenę można poddać się przyjemnemu zabiegowi i od razu widać efekty, a wcześniej też ładowałam w suplementy, zresztą poczytaj sobie o tym to się dowiesz
zajrzyj na internet Beauty for You, tam mają wszystko opisane
jakby coś to podpowiem, napisz prywatną wiadomość :)
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Capivit piękne włosy tez warto wypróbować. Mi się udało trafić na promocję w aptece i miałam opakowanie tabletek za coś lekko ponad 10 zł. Mi to troszkę zrobiło poprawę. Włosy nie są aż tak suche jak były :) ale wypadają nadal... może już nie garściami ale wciąż.
Tabletki źle się łyka - to jest największy ich minus.
Koleżankom pomogły one bardzo, więc dziewczyny - śmiagać po Capivit.
 

18chelsea18

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
157
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Rogoźno
soso dzięki za ten link śswietne maseczki, też kiedyś robiłam o tym swpis na blogu :)
 

Mela26

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
weź pod uwagę również stres i pielęgnacje.Może niszczysz je również przez stylizacje? Próbowałaś Capovit włosy i paznokcie? Po za skrzypem spróbuj też z siarką. Niestety w dzisiejszych czasach gęste silne włosy są co raz rzadsze.


Ja także mam dobre doświadczenia z siarką jeśli chodzi o przeciwdziałanie wypadaniu włosów, obecnie stosuje sufrin i poza delikatnym (nie) smakiem w ustach po jego zażyciu, sprawdza sie idealnie. Na pierwszy rzut idą paznokcie bo szybko się wzmacniają a dopiero potem włosy.
 
Do góry