Buty taktyczne

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
A do gromów z gore możesz jakiś link wstawić bo nic nie znalazłem. poszperałem troszke i w zasadzie buty na licówce są montowane z gore i bez więc pełny wybór.
Ja tez gromów z gore nie spotkałem ale wiem że jakies swoje membrany stosują.
samoyed napisał:
w tym temacie zgody nie znajdziemy, moim zdaniem prędzej but się rozpadnie na strzępy niż membrana właściwości swoje straci.
Membrana traci swoje wlaściwości głównie przy zlej impregnacji badz suszeniu, jak jest odpowiedniio zadbana to zgadzam się, że prędzej but się rozpadnie.
samoyed napisał:
Z tego co czytałem to bardzo dobre do impregnacji są naturalne oleje przeznaczone do butów. Odżywiają skórę i zapewniaja i trwałosć, moja znajoma po woskowaniu butów z gore przeznaczyła je do wyrzucenia bo but zupełnie przestał oddychać.
Ja myślę, ze najlepiej do impregnacji stosować środki polecane przez sprzedawcę w sklepie. Jak sklep jest dobry to też odpowiednio podpowie.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Carbid napisał:
Ja tez gromów z gore nie spotkałem ale wiem że jakies swoje membrany stosują.
Możesz napisać co to za membrana bo ja nawet nie znalazłem że mają.
Carbid napisał:
Ja myślę, ze najlepiej do impregnacji stosować środki polecane przez sprzedawcę w sklepie. Jak sklep jest dobry to też odpowiednio podpowie.
Niby tak, ale zawsze mogą wciskać najdroższe preparaty ktore posiadaja.
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
najlepszy to do butów tego typu jest tłuszcz do butów. Jest z tym dużo zabawy, ale dobrze zrobione starcza na długo.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
środki polecane nie przez sprzedawce w sklepie tylko przez producenta.
Ale te zalecane przez producenta często są jeszcze droższe.


gjanicki napisał:
najlepszy to do butów tego typu jest tłuszcz do butów. Jest z tym dużo zabawy, ale dobrze zrobione starcza na długo.
Co to jest ten tłuszcz i gdzie go dosta??
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
gjanicki napisał:
najlepszy to do butów tego typu jest tłuszcz do butów. Jest z tym dużo zabawy, ale dobrze zrobione starcza na długo.
tłuszcz do skóry- jaki polecasz?

samoyed napisał:
środki polecane nie przez sprzedawce w sklepie tylko przez producenta.
Ale te zalecane przez producenta często są jeszcze droższe.
ale masz pewność, że skuteczny i dobry- jak chcesz dba c i oszczedzać to musisz zainwestować :)
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
w tym temacie zgody nie znajdziemy, moim zdaniem prędzej but się rozpadnie na strzępy niż membrana właściwości swoje straci.
no to u mnie w przyadku wielu butow bylo wrecz odwrotnie



samoyed napisał:
Z tego co czytałem to bardzo dobre do impregnacji są naturalne oleje przeznaczone do butów. Odżywiają skórę i zapewniaja i trwałosć, moja znajoma po woskowaniu butów z gore przeznaczyła je do wyrzucenia bo but zupełnie przestał oddychać.
wiekszosc impregnatow jest na bazie olejow lub wosku, naturalne skladniki, jesli sie stosuje impregnat przeznaczony do konkretnego materialu to nie powinno sie nic dziac, zawsze troche straca wlasciwosci oddychajace, ale za zwiekszenie wodoszczelnosci



Carbid napisał:
Ja tez gromów z gore nie spotkałem ale wiem że jakies swoje membrany stosują.
membran jest tyle rodzajow co i rodzajow podeszwy, gore-tex jest najlepszy ale nie jedyny, roznia sie wytrzmaloscia, i parametrami wodo i paroprzepuszczalnosci
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
no to u mnie w przyadku wielu butow bylo wrecz odwrotnie
A więc na tym poprzestańmy co szybciej wymięka.


czechu napisał:
wiekszosc impregnatow jest na bazie olejow lub wosku, naturalne skladniki, jesli sie stosuje impregnat przeznaczony do konkretnego materialu to nie powinno sie nic dziac, zawsze troche straca wlasciwosci oddychajace, ale za zwiekszenie wodoszczelnosci
Na bazie moga być, nalewka też jest na bazie piwa. Ale impregnat z prawdziwego zdarzenia taki właśnie olej naturalny to juz inna sprawa.


czechu napisał:
membran jest tyle rodzajow co i rodzajow podeszwy, gore-tex jest najlepszy ale nie jedyny, roznia sie wytrzmaloscia, i parametrami wodo i paroprzepuszczalnosci
I tu też głosy są bardzo różne Gore jest najdroższe i najbardziej rozreklamowane co nie oznacza, że najlepsze.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Na bazie moga być, nalewka też jest na bazie piwa. Ale impregnat z prawdziwego zdarzenia taki właśnie olej naturalny to juz inna sprawa.
nalewka to jest co najwyzej na bazie owocow i spirytusu a nie piwa :)
pokaz mi taki impregnat "z prawdziwego zdarzenia" bo kompletnie sie rozmijamy znow



samoyed napisał:
I tu też głosy są bardzo różne Gore jest najdroższe i najbardziej rozreklamowane co nie oznacza, że najlepsze.
znasz inna lepsza membrane o wyzszych parametrach wodoszczelnosici i oddychalnosci niz gore-tex ? ? ?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
nalewka to jest co najwyzej na bazie owocow i spirytusu a nie piwa pokaz mi taki impregnat "z prawdziwego zdarzenia" bo kompletnie sie rozmijamy znow
Nalewka to napój piwopodobny proponuje zakupić wiśnie mocną i przeczytać po czym oddać potzrebującym,

co do impregnatu prosze nikwax na bazie wosku
https://www.militaria.pl/nikwax/impregnat_nikwax_ni-04_do_obuwia_nubuk_welur_gabka_125_ml_(177-006)_kb_p15856.xml
lub
Atsco na bazie siliconu
https://www.militaria.pl/atsko/impregnat_atsko_silicone_water_guard_118_ml_(p-05-1337)_p36529.xml


czechu napisał:
znasz inna lepsza membrane o wyzszych parametrach wodoszczelnosici i oddychalnosci niz gore-tex ? ? ?
tak, goretex podaje max 30 000 wodoszczelnośći, Regata w swoich membranach ma i po 50 000
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
43
Miasto
wrocław
jak to taki niski ksozt to można i spróbować. na bazie silikonu za 20 zł, nixwax z wosku za 25...


samoyed napisał:
znasz inna lepsza membrane o wyzszych parametrach wodoszczelnosici i oddychalnosci niz gore-tex ? ? ?
tak, goretex podaje max 30 000 wodoszczelnośći, Regata w swoich membranach ma i po 50 000
to z czego one są? z folii?:)
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
co do impregnatu prosze nikwax na bazie wosku https://www.militari...)_kb_p15856.xml
ja znam i cenie nikwax, sam uzywam regularnie do konserwacji obuwia,
ale myslalem ze jak mowisz o "prawdziwym impregnacie" i pojechales po moim nikwax to zaproponujesz cos innego, a Ty dales to samo o czym ja mowilem



samoyed napisał:
Nalewka to napój piwopodobny proponuje zakupić wiśnie mocną
cyt
"Nalewkialkoholowe wyciągi z owoców, korzeni, kwiatów lub ziół (bądź mieszaniny składników), zazwyczaj o 40-45 procentowej zawartościalkoholu. Sporządzane są w procesie maceracji, czyli przez zalanie składników alkoholem."
mowimy o prawdziwych nalewkach a nie o "nalewkach" z biedronki



samoyed napisał:
tak, goretex podaje max 30 000 wodoszczelnośći, Regata w swoich membranach ma i po 50 000
gore-tex ma nawet 40 000
a patrzylem na regate i najdrozsza miala max 20000, nie ma lepszej membrany niz goretex
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
ja znam i cenie nikwax, sam uzywam regularnie do konserwacji obuwia, ale myslalem ze jak mowisz o "prawdziwym impregnacie" i pojechales po moim nikwax to zaproponujesz cos innego, a Ty dales to samo o czym ja mowilem
to się nie dogadaliśmy bo myślałem że mówisz o sprayu
czechu napisał:
gore-tex ma nawet 40 000 a patrzylem na regate i najdrozsza miala max 20000, nie ma lepszej membrany niz goretex
moim zdaniem to jest kwestia reklamy
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
moim zdaniem to jest kwestia reklamy
nie wiem jakie Ty reklamy widziales, w koncu to Ty podrzuciles ze regata ma 50K, ja uwazam ze to bujda na resorach
a swoje info o gore znam z materialow producenta



samoyed napisał:
to się nie dogadaliśmy bo myślałem że mówisz o sprayu
spray ma swoje dobre strony, np do impregnacji namiotow
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
nie wiem jakie Ty reklamy widziales, w koncu to Ty podrzuciles ze regata ma 50K, ja uwazam ze to bujda na resorach a swoje info o gore znam z materialow producenta
Gore jest uważane za najlepsze tylko dla tego, że powstało jako pierwsze. To że coś nie dociera na nasz rynek nie znaczy żę nie istnieje. Co producent to informacje swoje.


czechu napisał:
spray ma swoje dobre strony, np do impregnacji namiotow
Kurtki się też spray'ami wygodnie impregnuje.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Gore jest uważane za najlepsze tylko dla tego, że powstało jako pierwsze. To że coś nie dociera na nasz rynek nie znaczy żę nie istnieje. Co producent to informacje swoje.
gore moze i jest najpierwsze, ale do tej pory nie ma patentow na lepsze membrany



samoyed napisał:
Kurtki się też spray'ami wygodnie impregnuje.
kurtki impregnuje akurat w pralce, wygodniej
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
gore moze i jest najpierwsze, ale do tej pory nie ma patentow na lepsze membrany
Zdania mamy odmienne i tu raczej do zgody nie dojdziemy. Moim zdaniemgore najlepsze nie jest ale zdecydowanie najdroższe jest.


czechu napisał:
kurtki impregnuje akurat w pralce, wygodniej
Jest to też dobry sposób ale zależny od posiadanego impregnatu


North napisał:
impregnujesz w pralce? tzn jak?
impregnat się wlewa w miejsce płynu do płukania do pralki.
 
Do góry