Blackberry bold 9700, problem z wifi

kryst77

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
witam. Pytanie do wszystkich osób posiadających lub chociaż znających się na telefonach Blackberry. Nie wiem czy dobre forum wybrałem na ten temat, ale szukam pomocy w związku z technologią WIFI. mam problem z wifi w swoim BB. Albo wogóle nie znajduje sieci, albo łaczy się przez sieć komórkową, od razu mówie, że mam tel. w T-Mobile. Dodam, że jestem kompletnie zielony w tym. Zainstalowałem nawet fb, ale jak nie ma połączenia z siecią to nie ma i fb : D MA ktoś może jakieś pomysły? z góry dziękuje, bo nie wiem już co mam robić. Pozdrawiam
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Witam. Blackberry bold 9700 obsługuje standard Wi-Fi 802.11g. Sprawdź jakie standardy obsługuje (802.11b/g/n) router do którego sieci chcesz się podłączyć.

Albo wogóle nie znajduje sieci, albo łaczy się przez sieć komórkową, od razu mówie, że mam tel. w T-Mobile.

A bywa że sieć bezprzewodowa zostanie wyszukana?
 

kryst77

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
router do którego sieci chcę się podłączyć?? a jak to sprawdzić?? a co do Kuby.k94 sieci generalnie normalnie sie znajdują tylko problem w tym, że nie mogę się połączyć, i ewentualnie łączy przez sieć komórkową. Jakieś pomysły?? :p
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Na samym routerze powinna być taka informacja lub na pudełku. Zawsze można też wpisać model routera w Internecie.

Jednak jeśli sieci zostają wyszukane to nie jest to wina braku danego standardu.

Nie chce się połączyć czyli co dokładniej się dzieje po próbie podłączenia do sieci. Zostaje wybrana, niby połączyło, Internetu nadal nie ma?
Pojawiają się jakieś komunikaty?
 

kryst77

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Aha, no ok, ale to mówisz o połączeniu np. w domu,a mi głównie chodzi o WIFI w miejscach typu McDonald itp... no ale mniejsza..a co się dzieje? próbuje się połączyć z siecią, klikam szukaj sieci, znajdują się wszystkie dostępne klikam połącz, (łączenie z siecią), chwile próbuję się połączyć i po chwili komunikat: nie udało się nawiązać połączenia z siecią... :/ a wchodzę w przeglądarke i też oczywiście nic nie ma, komunikat że można się połączyć przez sieć komókową w opcjach bla bla..
 

Agnieszka Parzy

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam dokladnie taki sam problem tylko ze z BB Bold 9780, nie mam pojecia jak to naprawic, bo mam telefon od tygodnia i do dzisiaj do poludnia wszystko dzialalo poprawnie, ae odkad chcialam sie polaczyc z darmowym hotspotem w starbucksie, BB nie chce sie laczyc z zadna z zapisanych sieci, ani domowa ani z ta na uczelni. nie mam pojecia jak to naprawic, jakies pomysly?
 
E

Ekspe_zbanowamy

Guest
Witam. Sprawdźcie czy nie macie włączonego firewalla w telefonie. Do tego aplikacje takie jak facebook korzystają z usługi BIS (Blackberry Internet Service) do połączenia z internetem. Warto też pamiętać, że w niektórych aplikacjach mamy możliwość wyboru priorytetowego sposobu łączenia z siecią.
@Agnieszka spróbuj usunąć wszystkie zapisane sieci wi-fi i dodaj je ponownie.
Pozdrawiam.
 
Do góry