[Analiza finansowa] Błędy w bilansie, ujemny kapitał własny

klaudynnkaa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wie ktoś jakie OBECNIE trzy spółki w Polsce lub na świecie mają ujemny kapitał własny?
Oraz 5 błędów w Aktywach lub PAsywach jakiejś/ jakiś spółki/ek z przykładami np. linkami ze stron..

Nie potrafie tego znaleźć... ;(

Mógłby ktoś pomóc?! PROSZĘ!
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
W KRS są dostępne raporty roczne spółek - pobierz sobie kilkanaście/dziesiąt.

Ujemny kapitał własny spółka będzie miała wtedy gdy jej zobowiązania przekraczają wartość (aktywa), np. kapitał własny spółki wynosi 100 milionów, a zobowiązania 101 mln.

A błędy w aktywach/pasywach uważaj, bo spółki mogą publikować raporty zarówno wg standardów polskich jak i międzynarodowych. Błąd w PL nie musi oznaczać błędu w tym drugim.
Najczęstsze błędy to przypisanie aktywa/pasywa do złej kategorii, często też źle klasyfikowane są odsetki naliczane na moment bilansowy.

Polecam jakże nudną ustawę o rachunkowości - jeśli studiujesz kierunek powiązany jednorazowa lektura ci się przyda, a i te proste zadania, które opisałaś, nie powinny wtedy sprawić ci problemu.
 

klaudynnkaa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
szukam w KRS i nie bardzo mogę znależć sprawozdanie finansowe, mógłbyś mi wrzucic link?
Znalazłam sprawozdaie jakiejś spólki ale pobranie płatne :/ nie ogarniam tego.

Z góry wielkie dzieki!!
 

klaudynnkaa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
A zobowiązania to długoterminowe i krótkoterminowe razem muszą przekraczać kapitał wlasny??
 
Do góry