[7th Sea] Piracki przekręt

Status
Zamknięty.

Amano

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
171
Punkty reakcji
0
Wiek
38
- Szczerze mówiąc, nie podobają mi się takie szopki, a skoro rzeczywiście o nas słyszałeś to nie musiałeś nas sprawdzać. Po ostatnich tygodniach tęsknię do czystych i klarownych sytuacji, zwłaszcza w interesach. Interesują mnie dwie rzeczy: nasze wynagrodzenie i opieka nad rannym kompanem. Jeśli odpowiesz satysfakcjonująco, jestem za. - rzucił niedbale Orlando.
William uśmiechnął się i wskazał na stojącą na półce skrzynkę.
- Mądre słowa kolego. Ja osobiście uważam podobnie bardzo. I wymagam tego samego - dodał spokojnie Carlos.
- Dwa tysiące gildenów w złocie. Służba u wielkiego Allende i wszystko to o co zadbacie sami, będzie Wasze.
- Dobrze - wymamrotał Conrad - ale przecież musi być jakiś haczyk. Więc lepiej powiedz mi dlaczego z tak ważną misją nie wyślesz swojego psa - Drake'a?
William zachichotał.
- Drake jest do tego za wolny i zbyt masywny. Rzuca się w oczy. A wy dowiedliście, że radzicie sobie w trudnych sytuacjach. Ludwik Revaloux myślał, że się Was pozbył, tymczasem wy żyjecie.
Słysząc imię "Drake" Mia lekko pochyliła główkę i schowała się za stojącym nie daleko niej towarzyszem. Kiedy otrzymała pergamin rozwinęła go i zamiast słuchać tego co mówią jej towarzysze zajęła się studiowaniem tego co otrzymała.
 

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
-dobrze ale dalej nie usłyszałem odpowiedzi na pytanie mojego kolegi. Powiesz mi czy zapewnisz godną opiekę naszemu rannemu kompanowi??
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Jeśli będzie trzeba mogę zostać z naszym przyjacielem na brzegu..- powiedziała Mia marszcząc przy tym nos. Najwyraźniej sam nie była zadowolona z własnego pomysłu.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jako, że Conrad ponowił moje pytanie, czekam cierpliwie na odpowiedź, przy okazji rozglądając się uważnie po kajucie.

Czy udaje mi się dostrzeć coś interesującego/istotnego?
 

Amano

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
171
Punkty reakcji
0
Wiek
38
- Och! - zdziwił się William- rzeczywiście jest Was mniej o jedną osobę. O swojego towarzysza dbajcie we własnym zakresie. - po czym dodał stanowczo - Prawa mórz są brutalne, nie wiedzieliście o tym?

Orlando spoglądał w różne części kajuty, jakby szukając czegoś. Być może to wina słabego oświetlenia, albo istotnie nie było tutaj nic co mogłoby wzbudzać podejrzenia. Przeniósł wzrok na mapę, którą trzymała w dłoni Mia.

Trzeba przerwać ten majowy zastój i wziąć się za robotę tj. pisanie, gdzie jest Lusjus?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    36,9 KB · Wyświetleń: 122

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
-no tak prawo morskie - powiedziałem - tylko co my zrobimy z towarzyszem, którego nie możemy niańczyć jak małe dziecko. Musimy znaleźć dla niego dobrą noclegownię ponieważ nie tylko dla nas było to niewygodne, ale i jemu mogło by to zaszkodzić. - powiedziałem bardziej do przyjaciół jak do Williama.

Zorientowałem się, że mia trzyma mapę w dłoni. Bardzo mnie zaciekawiła
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
O ile się orientuję nie stać nas na opłacenie rannemu noclegu, a co dopiero kuracji...

Zwracam się do pirata: - W takim razie musimy ustalić, co zrobimy z kompanem i wtedy damy ci odpowiedź.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Proszę.- powiedziała Mia podając mapę Orlandowi. Jakoś dobrowolnie przyjęła to iż Orlando dowodzi. Z resztą w towarzystwie tych piratów ucichła znacznie. Widać na ich widok jakieś wspomnienia z przeszłości powróciły i uderzyły ze zdwojoną siłą. Nie możemy zostawić go tam gdzie jest? Opłacić pobyt? Przecież chyba nie biorą aż tak dużo.. Cóż możemy jeszcze zostawić go w świątyni. Tam powinni zaopiekować się nim za darmo. Przynajmniej tak mi się wydaje.- powiedziała Mia niepewnie.
 

Amano

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
171
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ustalcie zatem między sobą co robicie
 

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
-Dobrze jestem za i uważa, że powinniśmy sprostać zadaniu, które niewątpliwie -powiedziałem- przestworzy nam wiele kłopotów, ale i jeszcze więcej przygód.

Powiedziałem tak, aby treść tych słów szybko dotarła do kompanów, którzy na moje oko wyglądali na zmieszanie.

- Masz z pewnością rację -powiedziałem do Mii- W świątyni duchowni powinni się zająć naszym kompanem za darmo.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Zerkam na mapę. Nic szczególnego, prosta trasa, prosta robota.

- Po dokładnym przeanalizowaniu naszych zasobów finansowych, stwierdzam, że stać nas na opłacenie Jacques'owi lokum na parę tygodni. Ewentualnie, może być łaskawość jakichś mnichów, o czym wspominacie. Więc zróbmy tak i bierzmy się za wykonanie zadania.
 

Amano

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
171
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH NIE MOGĘ SIĘ UDZIELAĆ NA FORUMOWISKU, DLATEGO ZMUSZONY JESTEM PRZERWAĆ PROWADZENIE SESJI. POZDRAWIAM WSZYSTKICH. DO ZOBACZENIA W SIECI
 

Muc13k

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
204
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dukla
było fajnie tylko nikt się nie udzielał tylko na początku. Codziennie patrzyłem co się dzieje i nic:(
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Buuu… no to zdaje się temat do zamknięcia.. Amano wróc do nas szybko! Tym czasem raport.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Temat zamykam, ale liczę, że jednak do nas wrócisz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry