Zniesienie współwłasności

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
110
Punkty reakcji
0
Witam. Jak wygląda w praktyce procedura sądowa zniesienia współwłasności? Zmarł mój partner i połowę nieruchomości odziedziczyl jego brat On chce mi oddać te nieruchomość, ale nie możemy dogadać się co do formy zniesienia współwłasności. Bardzo utrudniony kontakt mamy.
Ja od samego początku sama płaciłam raty kredytowe oraz utrzymywałam mieszkanie, bez udziału partnera mimo, że kredyt był wspólny.
dlatego chcę złozyć wniosek do sądu o nieodpłatne zniesienie wspołwłasności z rozliczeniem nakładów. Mam wszelkie dowody w postaci rachunków i wpłat rat kredytu na konto bankowe.
Jak to wyglada w praktyce? ja składam wniosek ona otzrymuje powiadomienie z sadu ze taki wniosek wpływa? czy sąd bezprocesowo rozstrzyga sprawę?
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
70
Punkty reakcji
0
Zniesienie współwłasności nie będzie nieodpłatne na życzenie. Jeśli druga strona się zgodzi na nieodpłatne przekazanie to może zrobić to w formie darowizny a nie zniesienia współwłasności. Znosi się współwłasność w postaci postępowania sądowego właściwie co do zasady jak jest spór, prawdopodobnie tutaj będzie spór o zapłatę za część współwłaściciela. Sąd w postępowaniu najprawdopodobniej rozliczy nakłady na nieruchomość ale tu są dość liczne zasady jakie dokładnie, ile czasu wstecz etc. Postępowanie będzie długie i dość kosztowne.

Więcej informacji o takich sprawach znajdziesz na tej stronie.
 
Do góry