Mniejszości Religijne W Polsce

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Chodzę na klub europejski, tematem naszych prac są migracje w Europie, a w tym roku skupiamy się na mniejszościach religijnych. Dlatego proszę was żebyście krótko opowiedzieli o swojej religii, np. wzorując się na poniższym: :p

"Nazywam się Kuba, pochodzę z Częstochowy. Należę do kościoła rzymskokatolickiego. Wierzę w jednego Boga w trzech osobach, Boga Ojca, Jezusa Chrystusa - zbawiciela i Ducha Świętego. Na czele mojego kościoła stoi papież Benedykt XVI którego siedziba znajduje się w Rzymie. Nabożeństwa w moim kościele, czyli msze święte odbywają się co niedzielę i składają się z liturgii słowa ( kiedy kapłan czyta stary i nowy testament - księgi uznawane za święte przez katolików ) i liturgii eucharystii, kiedy kapłan rozdaje wiernym ciało Chrystusa, na pamiątkę ostatniej wieczerzy."

Piszcie o wszystkich różnicach między waszymi wyznaniami a katolicyzmem, prosiłbym nie wpisywać dwa razy tej samej religii, do dyskusji oczywiście może włączyć się każdy.
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
wszystko super, tylko prosze nie stawiac znaku rownosci miedzy nabozenstwiem a msza swieta, ktora jest sakramentem, czyli nalezy do zupelnie innej, i duzo wazniejszej duchowo kategorii niz nabozenstwo.

ps. wiem, ze to upierdliwe i tobie moze jest wszystko jedno. ale mi nie jest.
a roznica jest mniej wiecej taka jak miedzy telefonem do kogos, a potkaniem sie z kims twarza w twarz. dla kogos "neutralnego" z boku to moze wszystko jedno, ale dla uczestnikow roznica w jakosci komunikacji zasadnicza.

pozdrawiam
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Spoko, przynajmniej dowiedziałem się czegoś więcej o własnej religii :]
 
Do góry