J.polski

Status
Zamknięty.

agata:)

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Siemka!
Mam z polskiego napisać zadanie na temat co zrobiłabym gdybym wygrała los na loterii (chodzi raczej o wygraną pieniężną, ale kwota dowolna). Bardzo Was proszę o napisanie albo chociash pomysły jak zacząć, bo chociaż temat doś banalny to ja po prostu nienawidzę polskiego i napisanie jakiegokolwiek wypracowania nie przychodzi mi łatwo. Bardzo Was prosze o jak najszybsze odpowiedzi bo muszę to oddać najpóźniej we wtorek (i tak jush jest po terminie, ale jeszcze baba od polaka może przyjąć:)) Z góry dziex;)
 

Fika

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
393
Punkty reakcji
0
Osobiście nie miałabym problemu, na co wydać wygraną pieniężną :) Od tego,jak zaczniesz pisać zależy,czy to ma być krótkie zadanie, na załóżmy stronę zeszytu,czy może dłuższcze wypracowanie.. Jeśli wypracowanie, to powinnaś zacząć od...początku,czyli jak to się stało,że puściłaś los na loterii,że nie liczyłaś na wygraną,ale niespodziewanie los się do Ciebie uśmiechnął, że dowiedziałaś się o tym np. w jakimś nietypowym miejscu...i wogóle te sprawy,które się pisze w wypracowaniach :D A jeśli krótkie zadanie, to poprostu: Pewnego dnia los wreszcie się do mnie uśmiechnął....i piszesz,piszesz,piszesz :)

A teraz przyjemniejsza sprawa(czytaj:wydanie tych pieniędzy) :) Niezależnie od tego co byś chciała z nimi zrobić, osobiście radziłabym Ci napisać,że spełniłabyś jakieś swoje marzenie(a) (i tu piszesz jakie),ale nie zapomniałabyś o przyjaciołach i rodzinie i z pewnością sprawiłabyś im jakiś podarunek(lalala...), możesz też przeznaczyć część kasy na jakieś szczytne cele,fundację...(Polonistce się spodoba) i nie zapomnij coś odłożyć na konto(tak na przyszłość-studia,itd.)

Jak ułożysz to jakoś gramtycznie i sensem, to nauczycielka będzie zachwycona,że nie myślisz tylko o sobie;) Pozdrawiam i życzę twórczej weny :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry