Banan

SSebek

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Zamość
Wiecie że bananowiec to największe na świecie zioło!!! Dochodzące nawet do 6 metrów. Ale dlaczego bananowiec jest ziołem? Ponieważ zwykłe zioła żyją tylko rok. Tak samo bananowiec.
 
G

G-Man

Guest
EEEeee.... bo ja jestem banano-żercą :D
Mam nadzieje że nie dostane od tego na łep :p
 

Guunia9

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
polska
Tyy a wiecie ze zawsze po bananie zawsze mam taki jakis przypływ energi ? :D
Juz chyba wiem dlaczemu :p ale i tak je bede jadła . :]
 

Omen1991

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
89
Punkty reakcji
0
Miasto
Z krain rozpusty
Ja lubię tylko mocno dojrzałe banany, te zielone mi nie wchodzą :D

A jeśli chodzi o kopa od bananów to jest taki sam jak po każdym innym owocu :p
 

Alveolus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
68
Punkty reakcji
0
Heh, ja ostatnio dostałam ładnej głupawy po soku bananowym :p ponoć jak się pali skórkę z bananów, to można się nieźle odurzyć :D
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Heh, ja ostatnio dostałam ładnej głupawy po soku bananowym :p ponoć jak się pali skórkę z bananów, to można się nieźle odurzyć :D
Od każdego smrodu można się odurzyć i zwymiotować, tylko po co?

I błagam tylko nie piszcie jeszcze o wciąganiu nosem Zozoli.
Poważnie i na temat.
 

Aim

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
No to poważnie i na temat coś bananach w ich naturalnym środowisku : filmik
Można się trochę ciekawych rzeczy dowiedzieć o sprowadzaniu bananów do Europy, itp.. ; p
 

Oier

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
30
fajna ciekawostka ;D
a jakbym nie przeczytał bym sądził nadal ze to drzewo xD
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Już się nie mogę doczekać widoku "młodzieży" na dyskotekach, która będzie wcinała po kątach skórki od bananów :D:D
 

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Czekajcie.... dlaczego uważacie, że skoro bananowiec żyje tylko 1 rok, to jest ziołem? Marchew i sałata też żyją tylko rok a są warzywami, truskawki i jagody też żyją tylko rok, a są owocami. Banan to owoc bananowca.

Edit: Sprawdziłem właśnie na Wikipedii, i bananowiec to nie zioło, a bylina, żyjąca więcej niż 2 lata

Wikipedia napisał:
Bylina (łac. herba perennis) - roślina zielna żyjąca więcej niż dwa lata i zwykle wielokrotnie w tym czasie wydająca nasiona bądź zarodniki (wyjątkiem są zakwitające raz hapaksanty). Byliny wraz z krzewinkami, krzewami i drzewami określane są mianem roślin wieloletnich.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Czekajcie.... dlaczego uważacie, że skoro bananowiec żyje tylko 1 rok, to jest ziołem? Marchew i sałata też żyją tylko rok a są warzywami, truskawki i jagody też żyją tylko rok, a są owocami. Banan to owoc bananowca.

Edit: Sprawdziłem właśnie na Wikipedii, i bananowiec to nie zioło, a bylina, żyjąca więcej niż 2 lata
Bylina (łac. herba perennis) - roślina zielna żyjąca więcej niż dwa lata i zwykle wielokrotnie w tym czasie wydająca nasiona bądź zarodniki (wyjątkiem są zakwitające raz hapaksanty). Byliny wraz z krzewinkami, krzewami i drzewami określane są mianem roślin wieloletnich.
Sprawdziłeś, ale coś przeoczyłeś. Jak nie ma części zdrewniałych to roślina jest zielna pot. zioło, zioło to też popularnie roślina lecznicza, a fachowo surowiec leczniczy obejmujący całą naziemną część tej rośliny.
 

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Wikipedia napisał:
Banan (Musa L.) – rodzaj byliny z rodziny bananowatych (Musaceae), obejmujący około 80 gatunków. Przedstawiciele są typowymi przedstawicielami flory międzyzwrotnikowej Azji, Afryki i Australii. Część gatunków dostarcza jadalnych owoców[1].

Lepiej? :) Chcąc nie chcąc banan to na pewno nie zioło! :)
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Po bananie ma się lepszy nastrój bo jest naładowany serotoniną. Tak jak czekolada. :)
Podpisano: < zjadła właśnie pyszne smażone banany >
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Lepiej? :) Chcąc nie chcąc banan to na pewno nie zioło! :)
W temacie jest już błąd. Trochę dziwna definicja zioła. Czy dziurawiec to zioło? Też jest byliną.
Więc bananowiec jest rośliną zielną. Jeśli o to chodziło autorowi tematu.
 

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Wiecie, że kłócimy się o banana? :crazy: To takie trochę... żałosne. xD Znaleźli się eksperci od botaniki . Mnie już tu nie ma. :bag: ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Wiecie, że kłócimy się o banana? :crazy: To takie trochę... żałosne. xD Znaleźli się eksperci od botaniki . Mnie już tu nie ma. :bag: ;)
Nikt Cię tu nie trzyma. Dlaczego nie może być poważnej rozmowy o bananowcu. Myślę, że trochę wiedzy przyrodniczej, nikomu nie zaszkodzi, i jest to bardziej praktyczna wiedza, niż na przykład z kim Kasia Cichopek ma dziecko. Więc daruj sobie te komentarze.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Dziwne... mam odmianę bananowca w domu, która wytrzymuje niskie temperatury, jakoś zawsze myślałem, że bananowiec to drzewo. Mam prośbę - niech ktoś w końcu powie czy banan to na sto procent zioło, czy też bylina. Jestem bardzo ciekaw. I jeszcze jedno - czy da się przedawkować banana?^^ Skoro dostaje się po nim głupawki, przez jakiś tam składnik, to czy jak zjemy 1kg bananów to możemy mieć coś w rodzaju "fazy"?
 

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Nikt Cię tu nie trzyma. Dlaczego nie może być poważnej rozmowy o bananowcu. Myślę, że trochę wiedzy przyrodniczej, nikomu nie zaszkodzi, i jest to bardziej praktyczna wiedza, niż na przykład z kim Kasia Cichopek ma dziecko. Więc daruj sobie te komentarze.

Ale to nie była "poważna rozmowa o bananowcu", lecz przepychanka... która za chwile stała by się kłótnią. I na przyszłość nie pisz tekstów w stylu "daruj sobie te komentarze" gdy ich niczym nie możesz uzasadnić.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jergen, ale ja już pisałem. Rośliny zielne, to takie których łodyga nie drewnieje. Dzielą się na rośliny roczne i byliny. Więc bananowiec jest i byliną i rośliną zielną. Słowo zioło jest tu raczej potoczne, a fachowo odnosi się do surowca farmaceutycznego, którym bananowiec nie jest.
 
Do góry