Praca , co się dzieje w tej polsce

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 344
Punkty reakcji
203
"tu śmiać".
Nie ma polskich liter.
Chyba jej wesoło bo nic jej nie urosło.
Ale kto powiedział że każdemu urosnąć musi?

Swoją drogą to na tym forum coraz więcej Stalowych.
Nie trzeba pisać poprawnie ani zrozumiale a już nie daj Boże na coś wiarygodnego się powołać.
Teraz wystarczy napisać "bo nie mam polskich liter".
To że nie mam intelektu już tak nie przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 395
Punkty reakcji
93
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A tymczasem średnia krajowa wzrosła do ponad 8400 zł brutto miesięcznie.
No tak, ale czy to jest dobra pensja na dzisiejsze czasy?
NETTO to znaczy, że nie jest to pełna pensja dla pracownika, ale po oddaniu opłat i podatków, pracownik dostaję mniej takiej pensji.
Weźmy pod uwagę, że ktoś kto pracuję i taką pensję dostaję ma jakiś kredyt w banku i musi go spłacać, miesięcznie, np. ponad 1000 zł. miesięcznie do spłaty? Ile mniej zostaje komuś z pensji?
A inne opłaty, czynsze, na utrzymanie siebie?
Teraz już nie ma 0 VAT na żywność i chyba na większość produktów w sklepach, a jest 5 % i wiadomo, że ceny za produkty już są wyższe.
Przede wszystkim w małych i średnich sklepach, bo w dużych marketach no to jeszcze dają jakieś promocję na wybrane produkty i są niższe ceny, na kilka dni.
Droższe, różne usługi, które kosztują już więcej.

Rynek to wszystko i tak: równoważy, bo ceny są prawie za wszystko wyższe, i to widać... , a jak coś podwyższają w pracy, na pensji, to niewiele, bo i tak od każdej, wyższej pensji, nawet... minimalnie, zabierają większy podatek oraz inne opłaty.
Najlepszą korzyśc, jak zawsze z tego ma państwo i budżet, nie pracownik, który pracuję za najmniejszą pensję.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
147
Punkty reakcji
0
"tu śmiać".
Nie ma polskich liter.
Chyba jej wesoło bo nic jej nie urosło.
Ale kto powiedział że każdemu urosnąć musi?

Swoją drogą to na tym forum coraz więcej Stalowych.
Nie trzeba pisać poprawnie ani zrozumiale a już nie daj Boże na coś wiarygodnego się powołać.
Teraz wystarczy napisać "bo nie mam polskich liter".
To że nie mam intelektu już tak nie przeszkadza.
hahah czego Stalowemu zazdroscisz urody mozgu on jest podobny do Kendji Girac a Ty do Kaczynskiego pewnie xD? bo nie mam polskich znakow
 
Ostatnia edycja:

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
147
Punkty reakcji
0
No tak, ale czy to jest dobra pensja na dzisiejsze czasy?
NETTO to znaczy, że nie jest to pełna pensja dla pracownika, ale po oddaniu opłat i podatków, pracownik dostaję mniej takiej pensji.
Weźmy pod uwagę, że ktoś kto pracuję i taką pensję dostaję ma jakiś kredyt w banku i musi go spłacać, miesięcznie, np. ponad 1000 zł. miesięcznie do spłaty? Ile mniej zostaje komuś z pensji?
A inne opłaty, czynsze, na utrzymanie siebie?
Teraz już nie ma 0 VAT na żywność i chyba na większość produktów w sklepach, a jest 5 % i wiadomo, że ceny za produkty już są wyższe.
Przede wszystkim w małych i średnich sklepach, bo w dużych marketach no to jeszcze dają jakieś promocję na wybrane produkty i są niższe ceny, na kilka dni.
Droższe, różne usługi, które kosztują już więcej.

Rynek to wszystko i tak: równoważy, bo ceny są prawie za wszystko wyższe, i to widać... , a jak coś podwyższają w pracy, na pensji, to niewiele, bo i tak od każdej, wyższej pensji, nawet... minimalnie, zabierają większy podatek oraz inne opłaty.
Najlepszą korzyśc, jak zawsze z tego ma państwo i budżet, nie pracownik, który pracuję za najmniejszą pensję.
ja przestalam jesc co 10 dni tylko zjem moze jakas kanapke
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 344
Punkty reakcji
203
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Ponieważ ktoś spłaca kredyt to powinien dostać podwyżkę?

To niech się przekwalifikuje to będzie więcej zarabiał!
Albo niech nie bierze kredytów!!!
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
147
Punkty reakcji
0
Kibic to tak pisze jakby byl na czyims utrzymaniu .... u mnie to tak nie dziala podwyzka nic nie da ah i jeszcze kredyty do splacania mi potrzebne wtedy to juz naprawde musialabym sznurek szykowac .
 

Dalmatuńczyk

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2023
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ponieważ ktoś spłaca kredyt to powinien dostać podwyżkę?
A co powinien dostać? Czekoladkę?

Współczesny świat stosunku społecznego jakim jest praca nie zakłada proporcjonalnej zależności kwalifikacji pracownika do jego zarobków. A przynajmniej jest bardzo daleko od stanu, w którym powinien się znajdować – dlatego w takiej sytuacji każdy powód będzie dobry, aby poprosić o podwyżkę.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 344
Punkty reakcji
203
A co powinien dostać? Czekoladkę?
U mnie np by dostał kopa z pracy.

Nie pasuje to bujaj się

Pracodawcy potrzebny jest perspektywiczny i zdolny pracownik który podnosi swoje kwalifikacji a tym samym dochody pracodawcy a nie coś co tylko kredyty brać potrafi.
Z takim pracownikiem dopiero pracodawca dodatkowym zyskiem może się dzielić.
Byle Stalowy co tylko pierdoły na forach potrafi pisać pracodawcy nie jest mu potrzebny.

Ten z kredytem niech się na lato pod namiot wyprowadzi to zaoszczędzi na czynszu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry