Ucieczka z miasta na wieś

pchelka44

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Szukam ludzi, którzy uciekli z miasta na wieś i zajmują się tam czymś wyjątkowym, oryginalnym, specyficznym: hodują kozy, pieką pierniki, remontują stary dom i chcą do niego zapraszać gości itp. Piszę o tym książkę, proszę o kontakt annakaminska1@o2.pl Z góry bardzo dziękuję za wsparcie, Ania
 

1adam12345

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja jeszcze mieszkam w miescie ale mam nadzieje ze wkrótce sie to zmieni
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
hodują kozy, pieką pierniki, remontują stary dom
nie te czasy, teraz na wsi sie takimi rzeczami nie zajmuje a nawet jesli to to nie jest specyficzne-moja rada jak mieszkacie w miescie to sobie mieszkajcie na wsi nie jest kolorowo
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Hodują kozy ; d
Mam rodzinkę mieszkającą na wsi, prawda mają krowy, świnie, kury, i jest to fajna sprawa dość, własne mleko, jajka, mięso, wiesz co jesz, ale na wsi jest w większości tak jak w mieście, tylko że przyjemniej, ludzie jakoś normalniejsi, idzie porozmawiać nawet z kimś kogo się nie zna, powietrze czyste, tylko irytuje mnie często zapach dużej ilości zwierzęcej kupy ; d
 

olucha

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Ja mieszkam na wsi tylko że w lokalizacji mam napisane Torun bo akurat za rok się wyprowadzam ale mi trochę szkoda bo u mnie cisza i spokój a nie to co w mieście tylko hałasy...ale i tak wole miasto bo na wsi to sie człowiek narobi jak ma gospodarstwo i nic z tego nie ma...ale chowa swoje zwierzątka i ma z tego radość bo ja sie ciesze bo są takie kochane.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Nie wiem czemu ale zdecydowana większość ludzi które właśnie z miasta na wieś się przeprowadziły nie są specjalnie fajni...
Nawet nie mile widziani przez arogancję, chamskość, samowolkę.
To się czuje że uważają siebie za kogoś z "wyższej półki" wymagając czasem w jakiekolwiek usłudze wręcz perfekcję, w razie jakiś komplikacji są bardzo poirytowani i od razu wygarniają swoje żale bo mają do tego prawo. Nie zrozumią że problemy się zdarzają i nikt nie chce przecież nikomu ani zaszkodzić ani nie ma złych zamiarów.
Ale część to tacy z którymi można o wszystkim pogadać bo cechują się sympatycznością i przyjacielskim nastawieniem.
Mam rodzinkę mieszkającą na wsi, prawda mają krowy, świnie, kury, i jest to fajna sprawa dość, własne mleko, jajka, mięso, wiesz co jesz, ale na wsi jest w większości tak jak w mieście, tylko że przyjemniej, ludzie jakoś normalniejsi, idzie porozmawiać nawet z kimś kogo się nie zna, powietrze czyste, tylko irytuje mnie często zapach dużej ilości zwierzęcej kup
Powiem to tak:
Ludzi ze wsi irytują "wczasowicze" (często rodzinka z miasta) co powiedzą.... "ale śmierdzi, fuj"
Kurde ale to przecież to świeże powietrze, to sama natura, to jajka od podwórkowej kury a nie z klatki, mięso także czerwone, smaczne, zdrowe. Jedno bez drugiego nie istnieje.
Bardzo lubią pożywne produkty ale nie wiedzą ile to trzeba się czasami natrudzić aby coś takiego powstało, ile trzeba zaakceptować smrodu, ile przy tym napracować aby dostać kilka złotych aby żyć "dostatnio"
Dlatego miasto zawsze będzie to lepsze.
 

1robert12345

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
ja jestem przywiazany do misata(typowy mieszczuch) ale niekiedy mam ochocte uciec na wies zdala o zgielku duzych metropoli ( ale tylko czasem )
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
podziwiam ludzi którzy z miasta przychodzą mieszkać na wsi i zakładają gospodarstwa. Człowiek ze wsi bez problemu mógłby mieszkać na wsi. Ludzie z miasta nie wyobrażają sobie mieszkania na wsi. Ja mieszkam na wsi ale może kiedyś przeprowadzę się do miasta kto wie?
 

Gosia31

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Jak mi to znajomi opowiadają, którzy mają już za sobą przeprowadzkę na wieś - jej czar pryska z momentem:
- 15 koszenia trawnika
- 1 proby zamowienia pizzy do domu na kolacje
- 2 tygodnia dojazdu do pracy
- rozrywki wieczorem i spotkań ze znajomymi
- powrotu taksowka z imprezy


;)
 

JoannaLed

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie,
piszę w tym temacie ponieważ bardzo zależy mi na poznaniu opinii mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości (choć zdania innych równie mile widziane!). jestem magistrantką SGH i prowadzę badanie dotyczące elastycznego czasu pracy (w szczególności telepracy) oraz jego wpływu na aktywność zawodową.
Ankietka zajmuje przeciętnie ok. 5 minut (ale jest dynamiczna, tzn. odpowiada się tylko na wybrane pytania, więc może się okazać, że będą to tylko 2 minutki!).
Na końcu ankiety można podać maila - zainteresowanym wyślę w czerwcu zbiorcze wyniki i wnioski z badania.
A oto link do ankiety:
moje-ankiety.pl/respond-7064/sec-1geDFFgV.html
Z góry dziękuję za Waszą pomoc!
 
Do góry