tani a dobry smartfon

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Szukam taniego, ale dobrego smartfona glownie chodzi mi o pisanie sms słuchanie muzyki itp.
 

KingMarek

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
1
Po pierwsze- co dla ciebie znaczy tani. Dla niektórych tani to do 300 zł, a dla innych do 1700 zł. Pozwól zatem ze podzielę to na kategorie cenowe:
  • 500 zł : Lumia 535/ Lumia 435 (oba Windows phone), Asus ZenFone 4 (Android), Motorola E (Android)

  • 800 zł: Motorola Moto G (2. gen.)(Android), Asus ZenFone 5 LTE (Android), HTC Desire 510 (Android), LG G2 Mini(Android), Sony Xperia M2(Android)

Ceny są różne w różnych sklepach więc kilka propozycji może odpaść. Sam wszystkich ich też nie używałem i bazuję także na testach i opiniach innych. Najprawdopodobniej można by też znaleźć w podobnej cenie telefony używane.
Man nadzieję że pomogłem.
 
V

Vaffik

Guest
Huawei Ascend G630-U20. Obecnie w cenach 440 - 540zł za nowy bez abonamentu i karty.
Wbudowany GPS, kamera 8.0MPx, filmy HD. Obsługa kart 32GB. Procesor 4 rdzeniowy, 1GB ramu, 4GB pamięci wewnętrznej.
Android 4.3 seryjnie lecz w pełni rootowany i można zdjąć bootloader. Dla niewtajemniczonych powiem że z tym fonem można wszystko więc najnowszy Android 5.0 też śmiga. Automapa Europe XXL sprawuje się wspaniale. Telefon ma wszystko co jest potrzebne. Obsługuje HSPA++DC do 42Mb/s więc net bardzo szybki.
Bateria jest nadwyraz rewelacyjna. W GSM-2G w oczekiwaniu do 10-12dni! Z rozmowamai po 5min kilka rozmów dziennie tydzień. Siedząc w internecie od 21 do 8 rano z podświetleniem 40% rozładowała się ze 100% do 25%! WYświetlacz IPS 280ppi! Rewelacyjny fon. Mam od pół roku.Nie wspominam o mp3/mp4/latarce/kompasie/video rozmowach (dwie kamery)/mms/www/wifi/bluetooth/ DLNA (płacenie kartą przez dotyk)/itp. bo to standard.
Po przeróbkach oprogramowania na inne i użyciu bardzo szybkiej karty (U1, SDHC, klasa 14/1, 32MB/s) i kilku modyfikacjach zyskujesz pamięć RAM na poziomie 4GB, pamięć cache dla procesora 4x2MB, pamięc dla GPU (grafika) 512-768MB. Telefon ma możliwość pełengo roota więc wywalamy wszystko co nam zbędne np. Google Play czy Twittery i szmelcbuki. Naprawdę polecam. To nie jest jakaś pseudo Asha (Microsoft Nokia) za 400zł bo ... dzisiejsze Nokie do pięt nie dorastają takiemu Huawei! Oczywiście w Huawei działają wszystkie najnowsze przeglądarki WWW, nie ma problemów z JAVĄ, Flashem i podobnymi!!!
Osobiście sprawdzone! Muzyka???
Jest tyle super APEK do odtwarzania że można się pogubić. Ja natomiast używam starego poczciwego sprawdzonego WInAMPA który współpracuje z CALLRECORDEREM i świetnie odtwarza AMRy i MP4 (nagrane rozmowy telefoniczne).
 
Do góry