Programy Do Linuxa

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Jest ich bardzo mało więc pomyślałem o zrobieniu spisu z serwisami umieszczającymi programy do Linuxa.
Każdy kto ma jakiś ciekawy adres niech go tutaj opublikuje.

Ja zaczne

LINUXSOFT
 

kicreb

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Chłopaki, chyba od niedawna macie linucha....

Programów jest mnóstwo;

1. Menadżer pakietów synaptic - już prawie w każdej dystrybucji jest instalowany domyślnie
2. Google i jeszcze raz google, które doprowadzi was do każdego programu " linuksowego odpowiednika windowsowego softu"
3. Fora linuxowe

Pozdrawiam,
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Poza tym na Mandrivie na przykład istnieje takie narzędzie jak urmi, które w połączeniu z easy-urpmi.zarb.org (dodatkowe pakiety, m.in. z PLD) stanowi niesamowicie wielki zbiór oprogramowania. Wspomnę jeszcze tylko sytuację, kiedy przygotowywałem się do sprawdzianu z informatyki (programowanie w logo). Program kturtle obsługuje tylko programowanie w języku angielskim, więc ściągnąłem LogoKomeniusza w .exe. Myślałem, że nie odpali w Wine, ale odpalił. Miłe zaskoczenie - jeden program do obsługi setek innych. Nawet więc jeżeli danego programu nie ma na Linuksa, to istnieją przecież Wine, PlayOnLinux, CrossOver Office, Cedega itp.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
1. Menadżer pakietów synaptic - już prawie w każdej dystrybucji jest instalowany domyślnie

głupszego stwierdzenia nie słyszałem, mogę ci wymienić więcej dystrybucji w której go nie ma niż ty tych w których on jest

2. Google i jeszcze raz google, które doprowadzi was do każdego programu " linuksowego odpowiednika windowsowego softu"
3. Fora linuxowe

a tu się zgodzę w 100%
 

kicreb

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
głupszego stwierdzenia nie słyszałem, mogę ci wymienić więcej dystrybucji w której go nie ma niż ty tych w których on jest


Nie wiem czy zauważyłeś, ale napisałem "prawie", więc nie nazywaj mojego stwierdzenia głupim, bo prawie robi różnicę!!! :p

Dodam tylko, że w każdej liczącej się dystrybucji synaptic jest domyślnie!
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
slackware nie ma a jest liczącą się dystrybucją

w suse/opensuse nie ma też ma sporo użytkowników

red hat / fedora nie ma

w żadnej source-base nie ma

prawie oznacza większość i to ogromną, jakiś głupi nawyk po tej reklamie telewizyjnej w naszym społeczeństwie się zrobił.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Jest ich bardzo mało więc pomyślałem o zrobieniu spisu z serwisami umieszczającymi programy do Linuxa.
Każdy kto ma jakiś ciekawy adres niech go tutaj opublikuje.

Ja zaczne

LINUXSOFT

MAŁO? Rezpozytoria np. debiana liczą kilkanascie tysięcy lub wiecej programów...

Moze chciales powiedzieć mało znanych?
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Niestety obecnie nie wszystkie programy znajdują się w repozytoriach dystrybucji. A jeżeli się pojawiają nowe wersje, to najpierw na stronie, a dopiero po jakichś dwóch-trzech tygodniach dodawane są do repozytoriów.
 
Do góry