Problemy z rejestracją skutera z niemiec

krotexun

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jest to mój pierwszy post tutaj, więc przepraszam z góry za jakiekolwiek błędy i niedogodności.

Witam, mam problem z rejestracja skutera (Piaggio Zip50 4t). Opisze problem od podstaw.

Skuter zakupił mój ojciec w 2008 roku. Nie zarejestrował go, wiec jeździłem nim po łąkach wokół domu. 2 lata temu rodzice się wzięli rozwód z winy ojca. Teraz chciałem zarejestrować skuter, lecz mam problem z jedną rzeczą, a mianowicie z papierkiem o nazwie "VAT 25". Bez tego dokumentu nie można zarejestrować pojazdu w Urzędzie Komunikacji. Ojciec nie zrobił tego VAT'u 25 i teraz gdy są po rozwodzie, mieszkam z mamą, mama chciała to odprowadzić i zarejestrować skuter. Dodam, że rodzice nie mają podzielności majątkowej, więc w świetle polskiego prawa, mimo, ze na umowie widnieje podpis taty(umowa niemiecka) to mama ma prawo sprzedać skuter z własnym podpisem. Ale w Skarbówce powiedzieli mi, że mama nie może odprowadzić VAT'u 25, ponieważ musi mieć pełnomocnictwo od taty. problem w tym, że on zerwał z nami kontakt i nie ma go co prosić o takie coś, bo on robi wszystko żeby nam życie uprzykrzyć, a nie żeby pomóc, nawet ze mną czyli swoim synem nie utrzymuje żadnego kontaktu. I teraz moje pytanie, czy jest jakaś możliwość aby mama mogła odprowadzić VAT 25? I czy jeśliby sprzedała pojazd komuś znajomemu i tamten ktoś odprowadziłby VAT ten co jest podczas handlu po Polsce to wtedy można by było go na tamta osobę zarejestrować bez tego VAT'u 25?

JA rzuciłem pomysł aby mama dopisała swoje nazwisko do umowy kupna w Niemczech, ponieważ ma prawo w jakimś terminie dopisać się jako małżonka, i wtedy sadzę, ze mogłaby odprowadzić ten VAT 25 na swoje nazwisko. Poradźcie czy jakoś to można zrobić?

Chodzi o to, żeby nie było w tym nic niezgodnego z prawem, bo jak ojciec bądź jego siostra lub jego mama zobaczą, ze jeżdżę na skuterze to na pewno on doniesie na mamę, żeby ją sprawdzili czy wszystkie papiery ma legalne. on taki jest...

Proszę o odpowiedzi.
 
Do góry