Problem z Aparatem Cyfrowym "Goodmans" G-Shot 5034

naatkaa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
94
Punkty reakcji
0
witam
mam problem z aparatem Goodman G-Shot 5034TFT, tata kupił taki w anglii ale niestety na zdjęciach obiekty polozone dalej niz okolo 30cm od aparatu są calkowicie rozjaśnione, szukalam w ustawieniach probowalem wszystkiego i nic...
(filmy wychodzą jak powinny)
prosze o pomoc jak mozna to naprawić.
Chcialabym również dodac iz aparat byl oddawany w ramach gwarancji ale stwiedzono iż jest on dobry.
pozdrawiam
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Co to za aparat w ogóle jest? Kompakt? Bo na allegro nawet takiej firmy nie ma, a nie mam ochoty dalej szukać.
 

naatkaa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
94
Punkty reakcji
0
Co to za aparat w ogóle jest? Kompakt? Bo na allegro nawet takiej firmy nie ma, a nie mam ochoty dalej szukać.

witam
niestety nie orientuję się zbytnio na rynku aparatów cyfrowych,
aparat zostal zakupiony poza granicami polski przez mojego tate,
polecam psozukac na google moze znajdzie sie to co dokladnie interesuje cie.
pozdrawiam
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Hm, kompakt.

Kwestia może leżeć w trybie fotografowania, sprawdź czy nie masz jakiegoś trybu tematycznego dziwnego włączonego przypadkiem, czy też po prostu trybu program o ile ten aparat coś takiego posiada. Najlepiej po prostu włącz tryb auto.

Zwróć też uwage na ustawienia zoom, z tego co widze ze specyfikacji to masz 8x zoom cyfrowy - wyłącz to. Z tyłu aparatu (pewnie gdzieś obok LCD powinnaś mieć takie dwa przyciski: W i T (ewentualnie - i +), wciskając W oddalasz obraz, zrób to, bo może masz po prostu zoom ale nie sądze by miało to wpływ na jasność.
 

naatkaa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
94
Punkty reakcji
0
Hm, kompakt.

Kwestia może leżeć w trybie fotografowania, sprawdź czy nie masz jakiegoś trybu tematycznego dziwnego włączonego przypadkiem, czy też po prostu trybu program o ile ten aparat coś takiego posiada. Najlepiej po prostu włącz tryb auto.

Zwróć też uwage na ustawienia zoom, z tego co widze ze specyfikacji to masz 8x zoom cyfrowy - wyłącz to. Z tyłu aparatu (pewnie gdzieś obok LCD powinnaś mieć takie dwa przyciski: W i T (ewentualnie - i +), wciskając W oddalasz obraz, zrób to, bo może masz po prostu zoom ale nie sądze by miało to wpływ na jasność.


ehhhh to nic nie daje ...

wiec moze
poprostu zresetuje ustawienia i wszystkie bedą na fabryczne ?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Spróbuj :p

Bo jeśli fabryczne nic nie dadzą to wina leży w optyce zapewne, wtedy do serwisu foto iść pozostaje.
 

naatkaa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
94
Punkty reakcji
0
nie dalo nic ... :niepewny:

eh a do serwisu oddawalam ale zwrocili twierdzac ze aparat jes dobry :mruga: <tata oddawal>
Dziwi mnie tylko to gdyz filmiki wychodza w dobrej jakosci ...
eh ciekawe czemu ?!
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
W sumie skoro filmiki wychodzą normalnie to znaczy, że obiektyw jest w porządku.

Hmm, instrukcje obsługi może zobacz, albo pójdź z tym do nieautoryzowanego serwisu. Mi naprzykład wpadła rzęsa na matówke (przez wizjer :D), zaniosłem do serwisu, koleś tylko odkręcił zaślepke, dmuchnał dwa razy gruszką i oddał mi aparat, przy okazji udzielajac kilku dobrych rad, przy odrobinie szczęścia też na miłego fachowca trafisz :D.

Jeśli mieszkasz w okolicach Lublina to moge Ci kogoś polecić :D.

Btw, możesz też opisać swój problem na forum traktującym tylko i wyłącznie o fotografii, chociaż Twój aparat to dość..rzadki w Polsce model :).
 

naatkaa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2007
Posty
94
Punkty reakcji
0
ehh przykro mi nie mieszkam w tych okolicach ...

a do fachowca wybiore sie w poniedzialek albo we wtorek ...
i napisze co i jak :)

pozdrowienia i dziekuje:*
 
Do góry