Pomysł - Brak Pojęcia Zakładania Firmy.

Vassill

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam Forumowiczów.
Otóż od dłuższego czasu zastanawiam się głęboko nad otwarcie własnej działalności gosp.
Lecz z góry podkreślam iż nie mam zielonego pojęcia o konsekwencjach prowadzenia firmy.
Mam dopiero 20 lat, ale na tyle rozumu aby myśleć przyszłościowo, i w tym celu założyłem temat.
Otóż mam pomysł na otwarcie firmy, (nie zdradzę szczegółów z powodów wiadomych).
Mniej więcej wykorzystywałbym sprzęt który zastąpi ludzi przy pracach fizycznych.
Nie ukrywam że mam wątpliwości co do płynnego działania firmy, gdyż byłaby ona sezonowa.
Natomiast po sezonie znalazłby się sposób na wykorzystywanie nieczynnego sprzętu.
Jeśli dotrze tutaj osoba kompetentna która ma szerokie pojęcie na temat działalności własnej firmy to zdradzę plany.
Natomiast tutaj muszę pokierować się podobieństwem działania:
Przykładowo: ludzie odśnieżający chodniki, posesje, czy wszelkiego rodzaju naziemne miejsca trudno dostępne dla dużych pojazdów.
Zarabiają na mkw, ok. 1,00zł, firma 1,50zł. Więc szef firmy ma za siedzenie w domu 0,50gr na mkw od pracownika.
Czyli załóżmy że na miesiąc ma zlecenia na 10tys mkw, więc zarobi (przy jednym pracowniku) - 5000zł.
Nie wliczając w to kosztów osobnych tp: koszt sprzętu, eksplotacja sprzętu, to jakie opłaty mnie zobowiązują?

Być może zadaje głupie pytania, osoby które mają pojęcie na ten temat proszę o poprawianie mnie :)
 

Impact

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam Forumowiczów.
Otóż od dłuższego czasu zastanawiam się głęboko nad otwarcie własnej działalności gosp.
Lecz z góry podkreślam iż nie mam zielonego pojęcia o konsekwencjach prowadzenia firmy.
Mam dopiero 20 lat, ale na tyle rozumu aby myśleć przyszłościowo, i w tym celu założyłem temat.
Otóż mam pomysł na otwarcie firmy, (nie zdradzę szczegółów z powodów wiadomych).
Mniej więcej wykorzystywałbym sprzęt który zastąpi ludzi przy pracach fizycznych.
Nie ukrywam że mam wątpliwości co do płynnego działania firmy, gdyż byłaby ona sezonowa.
Natomiast po sezonie znalazłby się sposób na wykorzystywanie nieczynnego sprzętu.
Jeśli dotrze tutaj osoba kompetentna która ma szerokie pojęcie na temat działalności własnej firmy to zdradzę plany.
Natomiast tutaj muszę pokierować się podobieństwem działania:
Przykładowo: ludzie odśnieżający chodniki, posesje, czy wszelkiego rodzaju naziemne miejsca trudno dostępne dla dużych pojazdów.
Zarabiają na mkw, ok. 1,00zł, firma 1,50zł. Więc szef firmy ma za siedzenie w domu 0,50gr na mkw od pracownika.
Czyli załóżmy że na miesiąc ma zlecenia na 10tys mkw, więc zarobi (przy jednym pracowniku) - 5000zł.
Nie wliczając w to kosztów osobnych tp: koszt sprzętu, eksplotacja sprzętu, to jakie opłaty mnie zobowiązują?

Być może zadaje głupie pytania, osoby które mają pojęcie na ten temat proszę o poprawianie mnie :)

To nie jest tak, że szef firmy dostaje kasę za siedzenie w domu. Założysz firme to się przekonasz. Walka o zlecenia, marketing, ZUS, skarbówka, tony papierów i ogólnie biurokracja.
Pamietaj, aby zawsze opierać sie na tych najmniej optymistycznych prognozach. Jak wyjdzie lepiej, to będzie git. Jak nie wyjdzie, nie bedziesz głodował. Piszesz, że znalazłby sie sposób na zagospodarowanie sprzętu po sezonie. Zanim coś zrobisz, znajdź już ten sposób. Bedziesz miał pewność, że rzeczywiście istnieje. Inaczej zostaniesz ze sprzętem w garażu i bez zleceń przez kilka miesięcy w roku.
Opłaty: ZUS, podatki, ksiegowa, wydatki na marketing, pensje dla pracowników, eksploatacja sprzętu, itd.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Witam,
Zgadzam się tu z moimi przedmówcami. Musisz również wiedzieć, że założenie swojej firmy to duża inwestycja i nie obędzie się tu bez wielu komponentów za które niestety trzeba płacić. Ja na Twoim miejscu zaczełabym od reklamy i zbadania rynku w branży którą chcesz prowadzić. Nie jest przecież łatwo przebić się przez konkurencję. Piszesz, że masz sezonowe zlecenia a chciałbyś aby trwały cały rok. A masz pewność, że będą chętni na usługi twojej przyszłej firmy także poza sezonem? Zrób rozeznanie a potem idż do urzędu miasta lub gminy. Tam powiedzą ci dokładnie jak założyć działalność i czy nie potrzebne będą dodatkowe zezwolenia na wykonywanie danej usługi.Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 
Do góry