PENTAX ZX-M

krajstof

Bohater Danteiski... ;)
Dołączył
20 Grudzień 2006
Posty
552
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Świdnica
Witam, cześć, czołem :)
To pytanko najbardziej kieruję do tych którzy znają się co nie co na aparatach, aczkolwiek nie tyle na ich obsłudze, jak na ich budowie i problemach oraz ustarkach, jakie moga występowac w poszczególnych modelach...

No więc... dzisiaj, dostałem od Pewnego kolegi aparat PENTAX ZX-M ... z tego co wiem, jest to dosyć dobra lustrzanka, o dobrych parametrach....
Ale... jak wiadomo nie oddaje się dobrych rzeczy tak poprostu :) Jest z nim coś nie tak... Jak wkładam film, nie robi zdjęć... kiedy go kawałek przesunę do przodu ( ręcznie ) próbuje robić zdjęcie.. i automatycznie przewija mi film do początku.... Pozatym, lampa nie hula... tzn. hula... ale nie za sprawą aparatu.. testując ją ( przycisk "test") wszystko jest ok, jednak, podłączona do aparatu, nie reaguje... Jest to moja pierwsza lustrzanka, więc nie jestem ibeznany w ich obsłudze.. nie wiem czy lampa nie działa dlatego że aparat nie robi zdjęć czy z innego powodu.... Dlatego proszę o jakieś porady, opinie .... czy cokolwiek co mogłoby mi pomóc :)
Oczywiści.. oddałbym go do naprawy, ale obecnie przebywam w USa, a tutaj naprawa, wyniosłaby pewnie więcej niż cena nowego aparatu :) Więc.. pozostaje mi albo czekać 3 miechy, do powrotu, albo...... poradzić się forumowiczów :)

Pozdrawiam

krajstof
 
Do góry