Makijaż dla blondynki

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Cześć. Słuchajcie mam mały problem dotyczący makijażu i bazy pod niego. Głównie chodzi mi o to jak malować oczy. Jestem blondynką, o nie małych oczach. Z reguły malowałam rzęsy tuszem i dół czarną kredką. Ale niedawno doszłam do wniosku, że to mi nie pasuje. Mam bardzo jasny naturalny blond i koleżanka poleciła mi szarą kredkę, co o tym myślicie? A nawet teraz jak maluje oczy tuszem to są one proste, zero podkręcenia czy czegoś. A wydawało mi się, że tusz mam dobry bo z Avonu - Giordani. Nie wiem moze mi coś doradzicie. Tak samo jak z bazą pod makijaż. Mam 18 lat i czasem jeszcze mi coś wyskakuje i nie potrafie tego zamaskować, inne dziewczyny sobie jakos radzą. Mam jedynie podklad z avonu.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Małe oczy nie powinny być zamykane kredką.

Zanim znajdziesz idealny tusz dla siebie minie trochę czasu, próbuj za każdym razem innego, popytaj koleżanek co polecają, a na specjalne okazje kup sztuczne rzęsy :)

W internecie znajdziesz wiele porad dot powiększającego oczy makijażu, przetestuj wszystkie w domu ii wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Moim zdaniem właśnie na rzęsach powinnaś się skupić, żeby były uniesione i długie, może wypróbuj zalotkę...
Czarną kredką, możesz ewentualnie narysować kreskę na górnej powiece, od połowy oka, cienką, rozszerzającą się do zewnętrznego kącika oka. Nie musi być idealnie z linią rzęs, możesz lekko ją unieść przy końcu. Jak lubisz to powiekę możesz pomalować jakimś delikatnym błyszczącym (lub brokatowym na wieczór) cieniem. Jeśli chodzi o dolną linie oka to wystarczy, że wytuszujesz dolne rzęsy, kredka jest tam zbędna

Jeśli chodzi o pryszcze to musisz użyć korektora ( i to w dużej ilości), nadmiar podkładu będzie widać, a pamiętaj że jest lato, za to nadmiaru korektora - nie. Jeśli pryszcz jest czerwony możesz użyć zielonego korektora,a jak po prostu jest to beżowy wystarczy. Na to podkład i gotowe :)

Ja zazwyczaj utrwalam podkład pudrem, bo w trakcie dnia może się ścierać, szczególnie w miejscu wypukłości takich jak pryszcze, ale latem taka zapudrowana mordka to nie jest dobry pomysł.

Może wypróbuj kosmetyków z innych firm niż Avon?
 

MegiQ

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Ja jestem blondynką. Jasna oprawa oczu i oczy głęboko osadzone - dużo pracy by było widać moje oczy :) Najczęściej unikam ciężkich i ciemnych makijaży oka. Staram się je rozświetlić i ładnie wytuszować rzęsy :)
 

bellate

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Sama jestem blondynka o niebieskich oczach i karnacji raczej jasnej (barwa kości słoniowej) i odradzam mocny, widowiskowy makijaż, ponieważ postarza i obciąża delikatną i dziewczęcą urodę blondynek. Polecam kremowy cień do powiek, szarą mascarę i koralowy błyszczyk :) Blondynkom więcej nie trzeba ;D
 

Attachments

  • Charlize_Theron_tym_razem_887928.jpg
    Charlize_Theron_tym_razem_887928.jpg
    35,8 KB · Wyświetleń: 43
  • gwyenth-paltrow-legs.jpg
    gwyenth-paltrow-legs.jpg
    85,7 KB · Wyświetleń: 48
  • Nicole-Kidman-bangs.jpg
    Nicole-Kidman-bangs.jpg
    30,4 KB · Wyświetleń: 45
  • z4098094G.jpg
    z4098094G.jpg
    37,9 KB · Wyświetleń: 41

xxmoniax

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
0
No ja nie wiem czy one maja taki znów delikatny makijaż. Szczególnie pani nr 1. u każdej widze kilogram tapety.
 
Do góry