Linux i czat (Java)

mrówka**

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Mam Linuxa a chciałabym wejść sobie na czata jednak bez Javy ani rusz :( Jak ją moge ściagnąć ? W jakiś prosty sposób bo jeśli chodzi o komputery jestem troche zielona ... Chyba że jest jakiś inny sposób żeby wejść na czata bez Javy ... (?)

Poradźcie coś , proszę o wszelkie (mądre ) rady i z góry bardzo dziękuje !
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
O lol, jak można niewiedzieć jaką się ma dystrybucje.

Powinno przy włączniu pisać:

Mandriva
Ubuntu
openSuSE
Debian
Fedora
PLD
Slackware
Aurox
Arch
MEPIS
etc.
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
:wow: nie wiesz jaką masz dystrybucję? Powinno pisać gdy włączasz system.
Jak miałem mandrivę to po dodaniu wszystkich niezbędnych repozytoriów wklepałem z pod root'a: urpmi java i sama się zainstalowała do wersji 6 (lub 1.6?), nie pamiętam dokładnie.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Zdziwisz się ale dobre dystrybucje (tzn małe szybkie) nie wyświetlają co są za dystrybucją. np taki arch linux wyświetla tylko "arch xxxxx" gdzie xxxxx to numer wersji. I nie jest to w miejscu super dostrzegalnym.
 

Hwori

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ja to moge wiedzieć?
No tak, ale znając życie korzysta z dość popularnej dystrybucji. Ja bawiłem się Mandrivą, Ubuntu, EduCD, cdlinux.pl, DLS, Knoppix. Jak narazie tylko te miałem pod ręką. Jeszcze muszę oblukać Debiana oraz openSUSE.
We wszystkich tych które testowałem pisze podczas włączania nazwa dystrybucji. W Debianie i SUSE też pewnie pisze.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
perfect a czy ty czytasz dokładnie posty ? bo rozwiązanie podałem, a z Hwori dyskutuje czy każda dystrybucja pisze swoją nazwę. A jak by to był Arch to bym podał polecenie "pacman -Sy jre" i po całym temacie.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Sami znawcy w tym temacie widze ktorzy potrafia szydzic z innych i rozprawiac o niczym, ehh dlatego linuks ciagle jest malo popularny, dzieki takim jak wy.

mrówka zapytaj się kogoś kto intalował linksa jaka to dystrybucja.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
o co ci chodzi podałem rozwiązanie które działa w 99% dystrybucji, a powiedz mi czym ja tu zmniejszam popularność linuksa ?
 

shamrock7

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
177
Punkty reakcji
0
Miasto
?
a po co sie spieracie pytanie bylo proste i odpowiedz udzielona a ze mrówka** nie wie jaka ma dystrybucje to chyba normalne jesli ktos dopiero co zaczyna korzystac z linuxa
 
Do góry