Krzywa przegroda nosowa

Shona

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2009
Posty
67
Punkty reakcji
0
Mam problem, otóż mam krzywą przegrodę nosową i nie za dobrze mi się z tym żyje, ponieważ mam kłopoty z oddychaniem...
W dodatku mam duży nos, który chciałabym zmienić. Co powinnam najpierw zrobić w takiej sytuacji? Iść do laryngologa i poprosić o skierowanie do chirurga plastyka? Miał ktoś podobny problem? (Jestem niepełnoletnia)
Proszę o pomoc, z góry dziękuję. :)
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Defekt przegrody nosowej to działka otolaryngologii i do specjalisty w tej dziedzinie powinnaś się udać. Warto to skorygować, ponieważ skrzywiona przegroda może np. przysparzać problemów z zatokami lub przyczynic się do wystąpienia tzw. ,,zespoł śródsennego bezdechu", a potem w efekcie nadciśnienia tętniczego, ciągłego zmęczenia itp.
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
mój przyjaciel miał ostanio operację na pzregrodę i po jej przeprowadzeniu ustąpiły wszelkie infekcje! choruje znacznie rzadziej bo do niedawna często miewał stany przeziębieniowe, infekcje, katar itd...
 

TomekWydra

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja od 10 lat zastanawiam sie nad operacją. Przeżyłem z tym 30 lat i pewnie dam i więcej. Ponoć typowe infekcje jesiennie powinny ustąpić, ja rzuciłem palenie i infekcje też ustąpiły. Czyli nie każda krzywa przegroda to późniejsze infekcje
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
ale to nie jest skomplikowana czy w jakikolwiek sposób ryzykowna operacja a może znacznie poprawić komfort życia. dlaczego więc nie?
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Skrzywiona przegroda nosowa rozpoznawana jest u niemal 70% społeczeństwa. Zwykle nie powoduje ona dolegliwości i nie wymaga żadnego leczenia. W przypadku dużego skrzywienia przegrody nosowej możliwe jest uczucie stałego zatkania przewodów nosowych, uczucie duszności. Często dochodzi do występowania licznych powikłań takich jak np przewlekłe zapalenie zatok. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u laryngologa (konieczne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu), który podczas krótkiego badania ustali wskazania do operacji. Plastykę nosa można przeprowadzić jedynie w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Skrzywiona przegroda nosowa rozpoznawana jest u niemal 70% społeczeństwa. Zwykle nie powoduje ona dolegliwości i nie wymaga żadnego leczenia. W przypadku dużego skrzywienia przegrody nosowej możliwe jest uczucie stałego zatkania przewodów nosowych, uczucie duszności. Często dochodzi do występowania licznych powikłań takich jak np przewlekłe zapalenie zatok. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u laryngologa (konieczne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu), który podczas krótkiego badania ustali wskazania do operacji. Plastykę nosa można przeprowadzić jedynie w prywatnych klinikach chirurgii plastycznej.
A jak mam podobny problem, tzn raz mam jedną dziurkę trochę przytkaną raz drugą, do tego czasami jest mocniej przytkana a czasami mniej, to tez może być wina przegrody nosowej? nie zauważałem dawniej problemów z snem itp.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
A jak mam podobny problem, tzn raz mam jedną dziurkę trochę przytkaną raz drugą, do tego czasami jest mocniej przytkana a czasami mniej, to tez może być wina przegrody nosowej? nie zauważałem dawniej problemów z snem itp.

Na podstawie Pana opisu trudno jest wysunąć podejrzenie skrzywionej przegrody nosowej. Wydaje się, że opisywane dolegliwości są objawem infekcji górnych dróg oddechowych. Jeżeli jednak podejrzewa Pan u siebie skrzywioną przegrodę nosową, zawsze może Pan skonsultować się ze specjalistą laryngologiem, który wykluczy lub potwierdzi Pana przypuszczenia.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Miałam robiony jeszcze w tym roku zabieg w szpitalu w Tomaszowie mazowieckim. Trochę bolało, ale jest lepiej ;) Polecam szpital, bo bardzo fajni lekarze :) Mi od tego nawet słuch z początku się polepszył ;p
 

Bob84

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja miałem zabieg prostowania przegrody robiony na początku grudnia w Poliklinice w Olsztynie. Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem.
 

domisia10031996

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Mam taki problem:
Mam trochę nierówną przegrodę nosową, coś tam lekko zacieka czy jak to tam nazwał lekarz, ale nie potrzebuje to korygowania ponoć. Od dziecka mam problemy ze śpiewaniem. Tzn na początku jest ok, ale po paru minutach śpiewu zatyka mi się nos i jestem zmuszona przestać. Czy to może być przez tą przegrodę nosową? Co z tym zrobić?? Bardzo lubię śpiewać, myślałam o zapisaniu się do chóru czy czegoś takiego, ale nie mogę fizycznie długo ćwiczyć, bo to bez sensu śpiewać przez nos.. ;/
 
Do góry