Kosztorys

Status
Zamknięty.

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
jest jedna restauracja gdzie jest 109zl za 2 dni, a terminy na rok 2012 :] to o niej wczesniej pisalam

nasza cena i tak jest niska, przewaznie za 2 dni trzeba zaplacic 160- 170 zł
wlasciciel idszie nam na pewne ustepstwa za to ze robimy wesele w tygodniu

a są to okolice Gliwic
skoro w tygodniu to raczej tłumaczy cenę ;>
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
nie wszedzie jest taniej w tygodniu
trzeba dobrze trafic ;)

my sie troche najezdzilismy i porównalismy oferty
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Hej wszystkim ja z mezem jestesmy juz dwa lata po slubie,ale dopiero teraz decydujemy sie na koscielny ze wzgledow finansowych poniewaz chcielismy sami na niego zarobic.Poczatkowo mielismy wesele robic w Polsce,ale ksiadz nam robil utrudnienia...wiec pomyslelismy,ze skoro mieszkamy na stale w Niemczech to slub odbedzie sie tutaj;)W sumie zaprosilismy jakies 80 osob,ale potwierdzen mamy na 40osob niestety dochadza koszta dojazdu i nie kazdego z rodziny stac.Na dzien dzisiejszy nasze koszta wynosza w przeliczeniu jakies 20tys zl. na 40 osob...Troche duzo,ale coz sami na to zapracowalismy wiec pozostaje nam tylko czekac na nasz dzien:)Pozdrawiam wszystkich
 
Z

zypek84

Guest
nika 109 za 2 dni to już ekstremalna kwota, tutaj bym się zastanawiał co można otrzymać przy takiej zapłacie. kasiu 20 tyś na 40 osób to w moim przypadku taka kwota normalna, a wliczasz do tego również suknię slubną? ile wogóle kosztuje lokal pod wesele w Niemczech?
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
zypek z tego co wiem, to przewaznie ludzie domawiaja troche jedzenia, bo ponoc jest tak na styk
ale wiele moich znajomych mialo tam wesele, wiem ze sa zadowoleni, bo nawet cos domawiajac kwota nieznacznie wzrosnie
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
No wiesz to zalezy z jakiej strony patrzysz.Tu na 40 osob wychodzi 20tys zl,a w Polsce niedaleko miejscowosci z ktorej pochodzilam to za wesele na 80 osob bysmy placili 20tys zl,ale coz w Polsce sie nie udalo:)Co do lokalu bardzo dlugo szukalismy poniewaz chcielismy lokal w ktorym bedzie mozna jedzenie zamowic typowo Polskie...I w sumie za lokal placimy 400euro(od piatku do niedzieli wieczorem)plus 50 euro za kazda kelnerke w zaleznosci ile ich chcemy.Suknie slubna tu kupowalam poczatkowo chcialam wypozyczyc,ale tu takiej mozliwosci nie ma wiec w sumie za sama sukienke w przeliczeniu dalam 4tys zl.ale nie ma co narzekac to jest tylko raz w zyciu:)
 
Z

zypek84

Guest
Najważniejsze, aby impreza była udana, a komu się uda to zrealizować niższym kosztem to powinien się z tego tylko cieszyć, prawda?
 
Z

zypek84

Guest
Ja przygotowując swoją uroczystość starałem się wybierać wszystko tak, aby łączyło cenę i jakość. Przed rezerwacją sali objechaliśmy wszystkie jakie są w mieście i wybraliśmy właśnie na podstawie cena/jakość. Zespół mieliśmy już sprawdzony, wódka z hurtowni, samochód tani. Zobaczymy jak wszystko wyjdzie w podusmowaniu przygotowań, czyli weselu ;-)
 

Mei

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jak tak liczymy, dowiadujemy się etc. to cena za ślub (całość) powinna zamknąć się w 30 000 (może nawet nieco mniej).
Wstępnie plany są by zaprosić ok. 80-90 os.
Odpada wynajem samochodu ( po co, skoro w najbliższej rodzinie jest parę stosownych ;) ).

Z terminami w moim mieście rodzinnym nie jest aż tak źle, no ale w co lepszych miejscach trzeba jednak ten rok poczekać...

Pozdrawiam :)
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Mam pytanko ile wodki na wesele??My liczymy 40 osob chcielibysmy na glowe butelki 0,7,ale nie mamy pojecia ile kupic:)Chodzi glownie o dzien slubu bo na poprawiny mamy piwo z kija...
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
No my tak wlasnie bedziemy liczyc tylko teraz mamy maly problem:)Bedzie 40 osob doroslych(dzieci nie licze)i teraz liczyc 0,7 na glowe czyli 40 butelek czy to starczy??Czy wziasc troche wiecej?Bo glupio bedzie jesli zbraknie :D
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
nam facet powiedzial z restauracji ze teraz wlasnie nie bierze sie litra na glowe tylko 0,7, a jak zabraknie zawsze mozna wyslac kierowce ;) no ale z 5 butelek wiecej mozesz kupic jak bedziesz sie wtedy czuc bezpieczniej :p
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
No jak nam by zbraklo to ja nigdzie nie kupie:)Bo tu sklepy o 20.00 w soboty zamkniete wiec wtedy bysmy musieli pic soczki:)I chyba tak zrobimy jak mowisz przynajmniej strachu nie bedzie,ze alkoholu zabraklo,a goscie czekaja:)

A jesli chodzi o alkohol to tu jest roznie my bylismy na weselu u znajomych gdzie liczyli 0,5 na glowe(jak dla mnie to wydaje sie malo),ale my robimy typowo Polskie wesele wiec alkohol liczymy tez bardziej po Polsku:)

Nika19-wy robicie tez wesele z poprawinami??I jaki alkohol bierzecie na poprawiny??Nam rodzice doradzili piwo i chyba przy tym zostanie...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
tak z poprawinami

my robimy tak ze bierzemy na kazdego (czy to dziecko czy nie) 0,7 l wódki, do tego bedzie piwo z beczki, wino, jakies likiery i to wszystko bedzie zmieszane na te 2 dni ;) co kto woli
oczywiscie tego likieru i wina bedzie troche (kilka butelek), bo jednak zawsze znajdzie sie kilka osob, ktore ani wódki ani piwa nie pija
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
No tu masz racje:)My w dniu wesela bierzemy tylko wodke i kilka butelek wina dla odmiany:)no i oczywiscie szampan na toast :D ale na poprawiny chyba zostaniemy jednak przy tym piwie...to poprawiny wiec wiekszosc bedzie trzezwiec i nie pic,zeby do domu sie zbierac:)

A kiedy wasz slub?
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Fajna data:)To beda dlugie poprawiny bo 3 dni pozniej sylwester:)

A my 8.8.09 :D

Z jednej strony sie nie moge doczekac,a z drugiej boje sie,ze stres mnie zje:)

W sumie wszystko juz mamy tylko jeszcze nauk nie posiadamy:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry