Konferencja 'Lech Kaczyński człowiekiem "Solidarności"'

IngloriousBasterd

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
W ostatnią sobotę (08.09), na terenie Stoczni Gdańskiej, odbyła się konferencja Lech Kaczyński człowiekiem "Solidarności" , której celem było przypomnienie działalności byłego Prezydenta w latach 80. Sprawa na pewno warta uwagi, bo o wkładzie Lecha Kaczyńskiego w "Solidarność" w mediach mówiło się niewiele, a ów wkład był naprawdę spory.

Materiał o samej konferencji znajdziecie na tej stronie. Zachcęcam do zapoznania się z nim i dyskusji na ten temat.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie wzbudza zaufania ktoś, kto przed miesiącem dziewiątym wpisuje zero, jakby w obawie, że mu ktoś zamiast tego zera wpisze inną cyfrę. Przecież tylko przed styczniem albo lutym można dopisać jedynkę, bo miesięcy mamy tylko 12
Ten ktoś za to przed dniem zera nie pisze, a zapobiegłby w ten sposób wpisaniu tam jedynki (08, 18) albo dwójki (08,28)

Zero znaczy tyle co NIC. Za to brak zastanowienia i postępowanie zgodnie z byle jaką, nieprzemyślaną rutyną może znaczyć, że ktoś nie lubi nię zastanawiać (myśleć)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trochę bełkotliwe te zapisy z tej konferencji. Zastanawiam się nad tekstem: Sprzeciwiał się Michnikowi i Kuroniowi, którzy byli za liberalizmem. O ile się orientuję to ta dwójka jest w wskroś przesiąknięta socjalizmem, mają tyle wspólnego z liberalizmem co ja z mieszkańcem Peru (czyli nic)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Chodzi o liberalne skrzydło (frakcję) PZPR. (frakcja "żydy")
Kuroń, na przykład założył PRAWDZIWE, czerwone harcerstwo, kiedy mu obiecali, że zostanie naczelnikiiem ZHP i nie dotrzymali. Był ideowym komunistą.
Ten "liberalizm" partyjny nie był i nie jest tożsamy z libertarianizmem. Po prostu chodzi o mniej sztywne podchodzenie do marksizmu - leninizmu.

Lech Kaczyński był dobrym organizatorem, mądrym i spolegliwym człowiekiem. A kiedy było trzeba był twardo wierny zasadom i nie dbał o swoje interesy duchowe - znosił obelgi, nie mścił się;
Bliźniak był i jest podobny, co mu na zdrowie nien wychodzi - polityk musi jednak walczyć nie łagodniej od wroga
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Liberalizm (z łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm jest ściśle związany z indywidualizmem, stanowczo odrzuca kolektywizm oraz opowiada się za jak najmniejszym krępowaniem wolności jednostki poprzez prawo. Konsolidując, liberałowie uważają, że kompromis pomiędzy prawem a nieskrępowaną wolnością powinien być jak najmniejszy

Coś mi się wydaje, że ktoś myli idee liberalizmu z wszelkimi odmianami marksizmu itp
 
S

serwor

Guest
trochę bełkotliwe te zapisy z tej konferencji. Zastanawiam się nad tekstem: Sprzeciwiał się Michnikowi i Kuroniowi, którzy byli za liberalizmem. O ile się orientuję to ta dwójka jest w wskroś przesiąknięta socjalizmem, mają tyle wspólnego z liberalizmem co ja z mieszkańcem Peru (czyli nic)
No jak zawsze Herb nie masz racji, obaj moszer sa i byli liberalami tylko takimi zwyklymi a nie amiszami liberalizmu.
A raczej neoliberalami jak wiekszosc zydow.
Dzzieki takim neoliberalom mamy dzisiejszy kryzs gospodarczy .
Jesli Michnik to socjalista to kim ty jestes Herb?!
Przeciez twoje poglady to kalka pogladow redakcji Gazety Wybiorczej?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Słowo LIBERALIZM oznacza także (jedno ze znaczeń) bardziej tolerancyjne popdejsście do czyichś poglądów, wyrzeczenie się niehumanitarnych sposobów "eliminacji", podawanie trucizny zamiast tortur itp
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
żeby była jasność - jestem wrogiem socjalizmu i możesz serwor pisać co chcesz ale Michnik i Kuroń to typowi socjaliści, Brave to potwierdzi
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Trzeba powrócić z ppbocza ...
Lech Kaczyński przez niedługi czas szefował NSZZ Solidarność. Dobrze to robił, dlatego zasługuje na miano człowieka Solidarności
 
S

serwor

Guest
żeby była jasność - jestem wrogiem socjalizmu i możesz serwor pisać co chcesz ale Michnik i Kuroń to typowi socjaliści, Brave to potwierdzi
Sorry Brave dla mnie to zaden autorytet.
Ale dalej pytam, jesli Michnik to socjalista, GW to gazeta socjalistyczna a ty piszesz praktycznie to samo co GW to kim jestes towarzyszu?!
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
W worku z jabłkasmi zdarzają się zgniłki.
Lech Kaczyński takim nie był
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
osobiście nie mam do niego żadnych aluzji - był dobrym człowiekiem, który jednak powinien pozostać profesorem na uczelni, polityka to nie jego domena

Serwor przyjacielu - GW to dla mnie gazetka umiarkowanie socjalistyczna, ale socjalistyczna. To co pisałeś o moich wspólnych tekstach z GW to brzmi tak samo jak twoje wspólne teksty z miłośnikami PIS (którzy twojego guru spaliliby na stosie).

Ale po co łatki, piszmy sobie spokojnie i spierajmy się jak ludzie
 
Do góry