jak to rozumiec zmniejszenie ilosci spozywanych kcal

kita

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
wazylam 58 kg....zaczelam ograniczac kalorie do 1600 ale jeszcze bym chciala schudnac kilka kg teraz waze 51 i problem w tym ze moje zapotrzebowanie energetyczne wynosi prawidlowe przy tej wadze teraz ok 1500-1600kcal wiec zeby schudnac musialabym jesc 1000kcal!!! ...tylko moje pytanie jest takie wychodzi na to ze do konca zycia musialabym jesc tylko 1000kcal zeby utrzymac taka wage jaka chce??? juz sama nie wiem jak to wsyztsko dziala
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
ehh ja tez zabardzo nie wiem ale wydaje mi sie ze gdy juz schudniesz to musisz sie ograniczac ale nie to 1000kcal, ale nie wiem do konca
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Myślę, że pora powoli zwiększać ilość spożywanych kalorii.
Z 1000 kcal, przejdź na 1100 kcal, po jakimś czasie znowu zwiększ stopień.
Twój organizm zaakceptuje nową dawkę.
Nie przytyjesz, ani nie schudniesz.
Przecież całe życie nie można żyć na diecie.
 

summer86

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
niestety ... jeżeli schudnie się za bardzo.. znaczy przekroczy się tę dopuszczalną granicę.. jest się bardziej podatnym na przytycie...
więc nie sztuką jest schudnąć.... trzeba umieć potem utrzymac odpowiednią wagę....
 

kita

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
nic widze ze nikt nie mial z tym problemow ..... bede musiala wyprobowac to na sobie.......wiecznie nie mozna zyc na diecie...dla mnie to nie dieta....zawsze chcialam sie zdrowo odzywiac a chec schudnnienia byla dodatkowa motywacja....po prostu jezeli zjade na 1000kcal bede musiala odstawic te rzeczy na ktore do tej pory sobie pozwalam....zobaczymy co z tego wyjdzie
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Nie koniecznie. Nie musisz jeść tylko 1000 kcal jeśli chcesz u3mać daną linie. Są skutkujące diety tylko trzeba umieć sie przystosować, no i należycie dobrać do siebie diete. Nie zapominaj o tym,że w ciągu dnia spalasz też wiele kalorii.
Jak ograniczyć?
Nie słudź herbat,kaw itp.
Staraj sie unikać alkoholu.
Nie podjadaj.
Zmień chleb na pieczywo chrupkie,nie używaj masła itp.
 

wiewiooorka

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
102
Punkty reakcji
0
Wiek
101
Miasto
Kraina Martwych Wiewiooorek
wazylam 58 kg....zaczelam ograniczac kalorie do 1600 ale jeszcze bym chciala schudnac kilka kg teraz waze 51 i problem w tym ze moje zapotrzebowanie energetyczne wynosi prawidlowe przy tej wadze teraz ok 1500-1600kcal wiec zeby schudnac musialabym jesc 1000kcal!!! ...tylko moje pytanie jest takie wychodzi na to ze do konca zycia musialabym jesc tylko 1000kcal zeby utrzymac taka wage jaka chce??? juz sama nie wiem jak to wsyztsko dziala
jak obliczylas zapotrzebowanie/???
jezeli takie wlasnie jest to nie powinnas tyc dostarczajac wlasnie tyle kalorii .... bo zostana one spalone szybko
gdybys mi powiedziala jaki tryb zycia prowadzisz to by bylo latwiej troche
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Mała Mi a co się dzieje? :(
Oj, Katarynko.
Powiem tak : przez swoją głupotę dorobiłam się ogromnych problemów z odżywianiem.
Ciągle jest zbyt dużo.
Nic nie smakuje tak jak kiedyś.
Chudnę w oczach.
Dlatego mówię, że wrócić do normalności jest ciężko.
Jeszcze ciężej - wyciągnąć się z choroby.
 

kita

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
jak to obliczylam...na jakiejs stronie nie pamietam dokladnie jakiej tak mi wyliczylo bylam zdzwiona bo myslalam ze dla kazdej kobiety w danym przedziale wiekowym o siedzacym trybie zycia jest podobne zapotrzbowanie a nagle pewnego dnia na pewnej stronie okazuje sie ze im mniej waze tym zapotrzebowanie tez maleje...
a tak na marginesie to aby zyc przez ten rok na tych 1600kcal musialam zrezygnowac z chleba masla smazenia itd...wiec teraz to sama nie wiem z czego mam rezygnowac :( ...bo na sport nie mam czasu...
 

Kukaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2021
Posty
42
Punkty reakcji
2
żaden człowiek nie ma zapotrzebowania kalorycznego 1600 kcal. Dla zdrowej kobiety ważącej 60 kg wynosi one nawet do 2500 w zależności od aktywności podczas dnia
 
Do góry