Dlaczego Polacy Są Tacy Nietolerancyjni?

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
wiec to równierz cie zawodzi...A dlaczego miłabym jej nie sprawdzać żeby wychodzić na głupka taki mam cel ??Zupełnie brak ci szacunku do moje osoby pomyśl sobie nad tym "CHRZEŚCIJANINIE" I zweryfikuj swoją wiedze na temat tych ułomności to morze prtzekonasz sie ,ze jednak zwalniają :zdegustowany:
w tym wypadkutwoj pewnoś siebie już cie zgubiła gdyż piszesz nie posiadając wiedzy <_<
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Posiadam wiedzę, mam znajomych logopedów, pedagogów i psychologów. Każdy mówi, że żadne schorzenie na dys- nie zwalnia od obowiązku poprawnego pisania. To samo powiedzą Ci filologowie. Szanuję Twoją osobę i nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek. Chyba się mnie boisz, albo boisz się wszystkiego co inne. NIe bój się, nie zrobię Ci krzywdy.
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
Nie boje sie ciebei szczeże mówiac jesteś dla mnei pyszny oraz żałosny.Rrozpisujesz sie o żeczah o których nie masz pojecia. Jak pisałem test gimnazjalny to miałem wiecej czasu niż inni i mniej błedów mi sie liczyło równierz przy okazji matury Pisałem ją na laptopie ,nigdy nie dostałem oceny za dyktando mugłbym tak wymieniać i wymieniać...ale po co Skoro ty masz tylu znajomhych i po przeczytaniu mojego postu poleciałeś ich szybko spytać :] i dzeki temu wiesz przecież najlepiej.
To tak jaby zdrowy kłucił sie z chorym na raka gdzie go boli......
przemyśl to sobie wsztko
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Czuję, że starasz się mnie sprowokować tymi błędami... Co do tego, kto jest pyszny i żałosny byłbym się sprzeczać mógł z Twoją szanowną osobą. I widać jakim Polska jest nietolerancyjnym krajem, gdzie jednym daje się więcej czasu, lub też większe możliwości przy ważnych egzaminach. Jest to uczciwe? Nie sądzę...

Sądzę natomiast, że sprawa poprawnej pisowni i tego czy można robić błędy czy nie po prostu nie istnieje. Po to istnieje ortografia, ażeby do jej zasad każdy musiał się stosować. Nie ma równych i równiejszych. Są bardziej pracowici i bardziej leniwi.
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
Jak chcesz sie wyrównać to uszkodź sobie w odopwiedni sposób płat czołowy w muzgu i tesz bedziesz miał wieczje czasu tylko nic za darmo niesie to ze sobą pewne problemy no i oczywiście sa tacy "doskonali ludiz jak ty którzy musza wytykać innym ich ułomnosci Jeśli uważasz ,ze robie to specjalnie to przeczytaj Sobie moje inne posty one tesz mają te same błedy i jakos nikomu to narazie nei przeszkadzało......
Ps: wyszło troche zę dyslektycy to jakieś z:cenzura:y to wcale nie prawda wielu ludiz Uważa dysleksje za dar Np wmatematyce normalny człowiek poterzebuej wykonac kilk obliczń w głowie zeby mieć wynik dyslektyk ma niewidomo skad nagle odpiedź w głowei choc nie zawsze dobrą ...
poza tym było wilu słynych ludz cierpiącyh na te przypadłośc np: Edison czy Einstein piotr_p polecam ci poczytać jakieś teksyty odreczne tego 2 wtedy bediesz mugł se czepiać dopiero orytografi (pod warunkeim że znasz niemeicki )
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Nie zrozumiałeś mnie... Ja wcale nie uważam, że ludzie z zaburzeniami tego typu są gorsi. Ale uważam, że nie zwalnia to od starania się o szacunek do własnego języka. Wcale nie jestem doskonałym człowiekiem.

Znam niemiecki.
 

eurotel

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Miasto
PL
co do nietolerancji, to patrzac wstecz i mieszkajac pomiedzy dwoma walecznymi narodami germańców i rusów ;) zawsze musielismy sie z kims tłuc, przez polozenie geopolityczne.. to bylo wyuczone przez wieki
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
"Ale uważam, że nie zwalnia to od starania się o szacunek do własnego języka. Wcale nie jestem doskonałym człowiekiem."
Ja sie staram i ma do niego szacunek tylko ty tego nie widzisz......nikt nie jets doskonały......
 

piotr_p

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Ostróda
Nikt nie jest doskonały, ale każdy, prawie, dąży do tego aby być jak najbliżej doskonałości, miomo, że cel jest nierealny. Coś jak kij i marchewka.

a co do naszego położenia geopolitycznego to oprócz Germanów i Wschodnich braci mieliśmy swego czasu również Skandynawów. Jakby na to nie patrzeć, zawsze pod górkę z wiatrem w oczy.
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Kraków
Doskonałosci czesto w swoim subiektywnym odczuciu ja uważam ,że fajne jest takie ciągłe ewoluowanie zmienianei siebie
A Skandynawowie a Raczej szwedzi bo finowei (mają dobry metal) ani Norwedzy (mają dobry metal)raczej nam nie dokuczali. Szfedzi (ci tesz mają dobry metal) nie zrobili itak tyle co Germanie i słowanei przez te Wszystkie lata ......
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Eee tam - z Niemcami żyliśmy w pokoju bez przerwy prawie 300 lat, z Ruskimi swego czasu też długo. Moim zdaniem, to "położenie między narodami", powoli podchodzi pod stereotypy. Każdy kraj toczył w przeszłości wojny. Tylko że my zawsze olewaliśmy reformy gospodarcze itp. i potem byliśmy łatwym celem - potop szwedzki mógł się odbyć w Rosji, ale uznali że Polska lepiej się nadaje do podboju. I mieli rację. Najgorszy był oczywiście XX wiek, kiedy przez nasz kraj przeszły armie dwóch totalitaryzmów. Ale to już przeszłość i nie ma powodu by usprawidliwiać nią nietolerancję.
 

bahiri

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2005
Posty
415
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
kraków
a czy to nie kolejny stareotyp? Polacy są tacy i tacy,przestańmy narzekać wg. mnie jeżeli ktoś jest nietolerancyjny to już skutek jego przeżyć a nie tego w jakim kraju sie urodził, choć przyznaję,że może to być sugerowane otoczeniem.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
w.g. mnie my jestesmy nie tolerancyjni bo inni rzadko tolerują nas... w innych krajach jestesmy postrzegani jako zacofane małpy (mojego kolegi mama była w pracy we włoszech oni pytali się jej czy wie co to telewizor i czy wie jak go obsłużyc, a ona ich wybrechtala bo sama w domu miala nie wiele gorszy a jest jak na polska rodzine bardzo biedna). tak naprawde brak dobrych lekcji geografii w europie uczynił znas kraj bidy i straszliwej nedzy. moze tu wychodza nasze kompleksy ?
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Zwykle jednak przyczyną jest czysta ludzka zazdrość i niestety, jak sama wspomniałaś alkohol

Błąd.Alkohol nie jest powodem samym w sobie.Nie jest początkiem agresji,lecz może być jej wyzwalaczem,jeśli pije go osoba nadpobudliwa,agresywna i wrogo nastawiona do otoczenia. Etanol nie zrobi z pokojowego i spokojnego człowieka wściekłej małpy ganiającej z toporem za żoną lub dziećmi. Początek agresji rodzi się w człowieku,alkohol może jedynie przyspieszyć wyładowanie jej na kimś.
 

musicalmaid

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
132
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
New Red City
Tolerancja..
wszysycy wymagają
nikt nie daje..
Wydaje mi się, że żyje w cywilizowanym świecie..ale miejscowośc w kórej mieszkam uswiadamia mi..że się mylę...
Wąskie horyzonty poznawcze.. :mruga:
 

eurotel

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Miasto
PL
musicalmaid napisał:
Tolerancja..
wszysycy wymagają
nikt nie daje..
Wydaje mi się, że żyje w cywilizowanym świecie..ale miejscowośc w kórej mieszkam uswiadamia mi..że się mylę...
Wąskie horyzonty poznawcze.. :mruga:
[snapback]75600[/snapback]​
im mniejsza miejscowosc tym mniejsze horyzonty :p
 
Do góry