Chcę Kupić Jakiś Aparacik Cyfrowy

Romeo:*

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich :D

Na początek przedstawię się gdyż to mój pierwszy tekst i że tak to ujmę zaczynam dopiero żywocik na forumowisku B), więc Krzyś od małego w większości na mnie woła... tyle chyba starczy.
Mój problem wiąże się z zakupem cyfrówki a dokładnie z wyborem najkonkretniejszej cyfrówki do sumy 800zł no może być 900zł. Pomóżcie bardzo.
W MM proponowano mi Sony S90 piszcie również co myślicie o tym aparaciku.
Czekam i z góry dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam ciepło.

_Romeo_
 

Wolvi

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2005
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Konica Minolta to dobra firma... osobiscie uzywam Z20 i sie załkowicie sprawdza... Polecam
 

silvel2

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Sony zdecydowanie odradzam. Proponowałbym coś z Canona. W tym przedziale cenowym bez problemu coś znajdziesz dla siebie.
 

amuska

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja mam canona a75 , ale nie mam pojęcia ile kosztuje bo dostałam go w prezencie :D (najlepiej cene sprawdź sobie na allegro) ale super aparacik, zdjecia również wychodzą sliczne :)
 

assia444

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
305
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Witam wszystkich :D

Na początek przedstawię się gdyż to mój pierwszy tekst i że tak to ujmę zaczynam dopiero żywocik na forumowisku B), więc Krzyś od małego w większości na mnie woła... tyle chyba starczy.
Mój problem wiąże się z zakupem cyfrówki a dokładnie z wyborem najkonkretniejszej cyfrówki do sumy 800zł no może być 900zł. Pomóżcie bardzo.
W MM proponowano mi Sony S90 piszcie również co myślicie o tym aparaciku.
Czekam i z góry dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam ciepło.

_Romeo_

ja mam bardzo dobry aparat do sprzedania jak bedziesz zainteresowany to pisz...
 

Cinkers

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Witam wszystkich

Mam podobny problem co kolega wyzej :p Z tym ze ja jestem kompletnym laikiem w sprawie fotografii (a szkoda :( ) i na poczatek chcialbym jakis aparacik ktory bedzie na moim poziomie (choc nie ukrywam, ze dobrze by bylo gdyby jednak jakies funkcje mial :p ) :p Dlatego zdecydowalem przeznaczyc na niego okolo 500zł. Czy za ta sume kupi sie juz jakis w miare dobry aparat? Co radzicie kupic?

Pozdrawiam
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Mam taki sam dylemat jak kolega wyzej. Moge przeznaczyc na aparat do 600 zl Mam go dostac na 18
Moze ktos napisac kto sie na tym troche zna na co szczegolnie zwracac uwage?
 

Little_Vampire

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2006
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wszystko zależy jakiego typu chcesz zdjęcia robić. Czy mają być to tylko pamiątki np. z imprezy czy też idziesz w stronę bardziej artystyczną? Sama mam Canona A80 i jeśli chodzi o zdjęcia pamiątkowe sprawdza się doskonale, artystyczne to samo, ale według mnie jest zbyt mało czuły na światło. Zdjęcia są śliczne tylko, gdy jest naprawdę dobre światło słoneczne inaczej pozostaje Photoshop.
Nie znam się na cenach, ale z tych zdjęć co oglądam to widzę iż naprawdę dobrze sprawuje się NIKON, CANON i czasem SONY.
A co do parametrów... Dla mnie liczy się ilość pikseli (najlepiej powyżej 4.00), zoom (przydatne jak cholera) i funkcje (takie jak możliwość robienia zdjęć w sepii, czerni i bieli oraz zdjęć makro).
Teraz aparat cyfrowy odgrywa nieznaczną rolę. Ważne by zrobił jakiekolwiek zdjęcie. To w Photoshopie dzieją się cuda :)
 

J@ro

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Za 800-900zł znajdziesz cyfraka na przyzwoitym poziomiel . Kolega który ma na ten cel 500zł to raczej za mało ( na nowy).

Napisz do czego będziesz uzywał tego aparatu?
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Dla mnie ten aparat jest potrzebny by robic zdjecia dla wlasnych potrzeb, nie zadne artystyczne :)
Ale zupelnie sie na tym nie znam,nie wiem na co zwrocic uwage przy zakupie.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
KUPNO APARATU CYFROWEGO: PODSUMOWANIE


Najważniejsza jest wysoka jakość obrazu, zatem zwracaj uwagę na liczbę EFEKTYWNYCH pikseli aparatu (zdarza się niekiedy, iż aparat jest reklamowany jako sprzęt z matrycą wspaniałych rozmiarów, podczas gdy w procesie naświetlania część matrycy nie bierze udziału - naświetlane piksele nazywamy pikselami efektywnymi, i to one są najważniejsze, nie daj się zatem zwieść sprzedawcy).
Jeśli chodzi o jakość obrazu ważne jest także działanie samego aparatu, matryca to nie wszystko. Trzeba mieć świadomość, iż w grę wchodzą algorytmy zapisywania obrazu. Przemysł komputerowy rozwija się bardzo szybko. Można powiedzieć, że cyfrowe aparaty fotograficzne są małymi komputerami. Z tego powodu nowszy aparat posiadający matrycę o 4 milionach pikseli może być lepszy od nieco
starszego aparatu z 5 milionową matrycą. Warto zatem zapytać sprzedawcę, który model był wydany wcześniej i jakie są tego konsekwencje w kontekście jakości obrazu.

Nigdy nie bierz pod uwagę zoomu cyfrowego. W jednym z poradników bardzo dobrze opisano prawidłowe z niego korzystanie: wyłącz zoom cyfrowy i Nigdy więcej go nie włączaj! Zoom cyfrowy to w istocie nic innego jak niezdarne powiększenie fragmentu obrazu do pełnych rozmiarów klatki. Trzeba mieć świadomość, iż nie jest to "wydłużenie" ogniskowej obiektywu. Celownik nie powinien mieć żadnych uszkodzeń lub wad technicznych (zdarzyło mi się spotkać model aparatu z częściowo zamglonym celownikiem).


Sprawdź także w jakim stopniu obraz na wyświetlaczu LCD pokrywa
się z faktycznym stanem rejestracji obrazu. W tym celu:

* zapytaj o to sprzedawcę
* sprawdź to w dostępnym źródle informacji (opakowanie, instrukcja
itp.)
* jeśli to możliwe wykonaj zdjęcie i porównaj z obrazem na
wyświetlaczu.



Koniecznie upewnij się, że do aparatu dołączone są odpowiednie sterowniki. Jest to niezwykle ważne, gdyż bez tego może się okazać, iż nie będziesz mógł kopiować zdjęć z karty pamięci do komputera. Zwróć uwagę na zasilanie swojego aparatu. Najlepiej będzie jak aparat będzie zasilany akumulatorkami litowo-jonowymi, a w zestawie podstawowym będzie dołączoną ładowarka. Zwykłe baterie alkaliczne
mogą się wyczerpać po zaledwie kilku zdjęciach.

Nie pozwól, aby na decyzję o zakupie aparatu wpłynął tylko jeden sprzedawca. Wystarczy kilka takich samych pytań w różnych sklepach fotograficznych, aby uzyskać niekiedy skrajnie różne odpowiedzi! Postaraj się poświęcić temu tematowi trochę czasu - pośpiech nie jest wskazany - nawet w przypadku niedrogich aparatów, gdyż w pewnym momencie może się okazać, że fotografowanie danym modelem jest dla nas mniej przyjemne niż innym, który również był w zasięgu naszej ręki. Wybór aparatu wbrew pozorom nie jest rzeczą bardzo trudną. Warto jednak wiedzieć, że pierwszy aparat cyfrowy może nie być spełnieniem naszych marzeń (choć nie jest to też wykluczone). Dopiero kolejny zakup ze znacznie większą świadomością potrzeb i możliwości technologii cyfrowej będzie bliższy ideałowi.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
KeRiO zastosowilam sie do tego co napisaes, bylam w sklepie i juz sobie wybralam aparat, ale zapomnialam jak sie nazywa :) wiem tylko ze ma chyba 8 mln pikseli i wbudowane mp3. W poniedzialek dokonam zakupu i mam zamiar zamiescic na forum moje oblicze :)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
KeRiO zastosowilam sie do tego co napisaes, bylam w sklepie i juz sobie wybralam aparat, ale zapomnialam jak sie nazywa :) wiem tylko ze ma chyba 8 mln pikseli i wbudowane mp3. W poniedzialek dokonam zakupu i mam zamiar zamiescic na forum moje oblicze :)
Ja osobiscie nigdy bym nie wiazał aparatu z mp3. Bo albo aparat albo mp3 :p. Czyli cos musi być slabsze. Te wskazowki co zamiescilem wyzej sa naprawde pomocne przy zakupie i dobrze ze z nich skorzystalas :) Licze ze wiecej osob ktorzy chca kupic aparat cyfrowy z nich skozysta :eek:k: Czekam az sie pochwalisz swoim aparacikiem :)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
No wlasnie moj chlopak rowniez mowi tak samo jesli chodzi o te mp3...
Ale w tym przedziale cenowym naprawde nawet na moj brak profesjonalizmu w tych sprawach ten model aparatu bylby najlepszy... Zreszta ja jestem absolutnym amatorem jesli chodzi o fotografie, ale to takim zupelnie. Mysle ze ten narazie mi w zupelnosci wystarczy. Sprzedawca mi juz go dokladnie pokazywal i zdjecie robi naprawde ladne.
Pochwale sie napewno :)
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Coz aparat kupilam ale ze wzgledu na to iz jestem zupelnym amatorem w tych sprawach prosze o cierpliwosc :D az go rozgryze :)
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
nie no przeciez nikt cie nie pogadania :)
to wymaga czasu az nabierze sie perfekcji :D
ale wiesz jakby co to pochwal sie pieknymi fotkami :)
 
Do góry