Brzuch

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Witam.
Nie myślałem że kiedykolwiek napiszę o takim problemie, ale jednak. Jak byłem dzieckiem prawie rezygnowałem z obiadów na rzecz słodyczy i trwało to przez kilka lat, zawsze odkąd pamiętam byłem szczupły. Zacząłem kilka lat temu treningi na siłowni + diete żeby budować mase a teraz mam dobrze zbudowaną sylwetkę (jak dla mnie) tylko brzuch mi urósł :/ U nas w rodzinie to norma, wszyscy wyglądają w miare ok ale brzuchy wszyscy jak jeden mąż mają ogromne.
Czytałem że takie rzeczy można dziedziczyć jednak ja nie mam takiego zamiaru, może zrezygnować z siłowni na rzecz joggingu?

Przyznam szczerze że ostatnio zaniedbywałem dietę jak i sport ale to był okres może 2 miesięcy przez pracę i studia, jeśli mam zmiany od 20 do 8 to ciężko coś konkretnego zjeść w pracy.

Liczę na wskazówki i pozdrawiam serdecznie.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
32
Miasto
Częstochowa
Nom bieganie z rana na czczo w pewnym stopniu rozwiązuje problem bo napędza metabolizm i tracisz tłuszczyk ale wiesz sam że bez diety to będzie lipa. Ogólnie większa aktywność fizyczna bo jak chcesz biegać zamiast siłki to jest średnie rozwiązanie bo na siłowni też dużo kcal tracisz i jednak ubicie mięśnia.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Po prostu pierwszy raz chce zrobic taka ostrzejsza redukcje. Co do diety to wiadomo, staram sie jak moge teraz w pracy mam kanapki z razowego i salatke wegeterianska ale tez nie chcialbym miesni za bardzo stracic. Ostatnio jak cwicze na silowni to mam lekki spadek formy, myslisz ze cm3 + witaminy pomoga?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
32
Miasto
Częstochowa
Zamiast cm3 to kup bcaa bo po co Ci ta kreta na redukcji zostaw na kiedy indziej a aminokwasy trochę ochronią mięsnie, dieta musi być dopięta bo albo słąbo bedzie leciał tłuszcz albo mięso spalisz. Skoro nie masz czasu na diete to spróbuj z leangains u mnie spadło 5kg w ciągu miesiąca a aero mało kręce.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Póki co miałem mniej więcej podobny plan żywieniowy:

16:00 Pobudka
16:30 Ryż, mięso (głównie wołowina), surówki
18:00 Banan, szklanka mleka
18:30 Trening obwodowy przez najbliższe 2 mies. później zaczne dzielony.
19:45 Posiłek potreningowy
23:00 Pieczywo razowe z serkiem wiejskim/twarogiem
4:00 Sałatka wegetariańska/śledzie w sosie śmietankowym
8:00 Szklanka mleka/3 surowe jaja

Praca zwykle od 20 do 8 więc słabo to wygląda. Poza BCAA zastanawiam się jeszcze nad kupnem Omega3 (głównie dla zdrowia).
Jogging mógłbym robić w czasie dni wolnych od pracy.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
32
Miasto
Częstochowa
No to pomyśl o leangains trzy duże posiłki najadasz się do syta po tym 16h postu. Ta twoja dieta to kiepsko wyglądał surowe jajka, nie wiem co w tej sałatce ale podejrzewam że nic ciekawego, śmietana. Posiłek typu banan mleko kiepsko, w każdym posiłku trzeba tych 30g białka.

Przy redukcji zazwyczaj jest niedobór witamin więc jakieś omega3 możesz brać ale kup jeszcze jakieś Vitamin A-Z czy coś.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Normalne witaminy łykam od dawna a ten leangains? Przeczytałem już trochę o tym ale szczerze mówiąc dziś pierwszy raz o tym słyszałem i mam jakieś dziwne odczucia czy to dobrze działa.. nigdy wcześniej nie robiłem takiej "diety".
Nie będzie się wtędy ospałym i ociężałym w ciągu dnia a zwłaszcza na treningach??
A co do tych 16h bez jedzenia to masz na myśli brak odczuwanego głodu? Jeśli tak to nie mogę się zgodzić bo każdy organizm reaguje inaczej nawet na identyczny posiłek więc nie ma pewności że po takim posiłku nie zachce się jeść po np. 5-6 godzinach (chyba że uzupełniać to białkiem serwatkowym?)

Btw. Co masz do surowych jajek? Szybko i zdrowo :D
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
własnie na LG ma się więcej werwy na treningu, jest nieporównywalnie lepszy niż po posiłku przedtreningowym.
Nie spróbojesz to nie zobaczysz jak to jest
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
32
Miasto
Częstochowa
Opisze Ci na moim przykładzie 16h postu gdzie śpie 7-8h wstaje cisne do pracy po 3h mam przerwe kawa(oczywiście bez cukru rozpuszczalna mi nawet lepiej tak smakuje) po 3h znów mam i zaczynam jeśc czyli 0 12 po 4h jestem w domu jem trening o 20 ostatni posiłek. Napewno nie jestem ospały czy brak sił puki nie będzie skoku insuliny to raczej głodny nie będziesz.

Te jajka to coś uprzedzony jestem po tych cyrach z salmonellą i żółtka często oddzielam szybko może i jest ale musi być też smacznie.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Wielkie dzięki za propozycje ale chyba jednak zostanę przy diecie 3 posiłkowej, od kilka dni na tym lece i nie jest źle.
Np.
Rano - 2 bułki z wędzoną makrelą, sok pomarańczowy naturalny, kawa
Koło południa - owoce/shake
Obiad - Stek wołowy z brązowym ryżem
Kolacja - Bułka z twarogiem i jajecznica
I na godzinę przed snem oczywiście surowe białka :D

Jako uzupełnienie diety kupie jakieś białko np. w treningowe przed i po treningu a w nietreningowe jakoś po południu. Do tego przed treningiem witaminy.
W ciągu dnia nie odczuwam jakoś specjalnie głodu, posiłki są dosyć spore moim zdaniem więc jeśli uzupełnie to białkiem albo gainerem to raczej wystarczy.
 

VivaLaVita

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Pisałeś o joggingu. Rzeczywiście, chcąc zgubić trochę z brzucha, oprócz odpowiedniej diety powinieneś większą uwagę poświęcić ćwiczeniom aerobowym. A dieta - myślałeś nad taką przygotowaną specjalnie dla swojego organizmu?
 
Do góry